Džínový outfit je doslova nesmrtelný. Pokud i vy se bez něj v každodenním životě neobejdete, bude se vám hodit následujících pět módních pravidel. Podívejte se, jak džíny správně nosit, co si k nim obléci a jak dosáhnout ještě většího pohodlí.

Co si oblečete, když nevíte? Ano, džíny! Džínový outfit vás totiž nenechá ve štychu za žádné situace. Najít ty správné džínové kalhoty ovšem tak trochu připomíná pověstné hledání jehly v kupce sena. I když je nabídka veliká, ne vždy se potkáme s kvalitním kouskem, který splňuje naše požadavky. Přečtete si následujících pět tipů, které vám pomohou najít nejenom ty nejlepší džíny, ale také nabídnou pár triků, jak v nich vypadat co nejlépe.

Hledejte kvalitní materiál

Tento tip je snadnější implementovat při nakupování v kamenných obchodech než online. Neřiďte se cenou, ale kvalitou. To znamená, že džíny by měly být vyrobené z hustě tkané a pevné látky. Zkontrolujte zpracování lemů, švů a zipů. Příliš tenká látka totiž v sobě skrývá riziko, že se kalhoty v kolenou a hýždích rychle vyboulí nebo se tkanina v krátkodobém horizontu, zejména v oblasti stehen, prošoupe. A takový džínový outfit vás do módních nebes rozhodně nevynese.

Co hledat ve složení materiálu

„Ačkoli jsou pevné tkaniny předpokladem pro vysoce kvalitní džíny, které nevyhodíte po první sezóně, kvůli pohodlí je dobré si pohlídat, že se v materiálu nacházejí alespoň dvě procenta elastanu nebo lycry,“ upozorňuje pro magazín Style Caster londýnská módní návrhářka Marta Marquez. A má pravdu. Pevná látka se totiž tělu nepřizpůsobí zdaleka tolik jako materiál s těmito příměsemi. A džínový outfit by měl být především pohodlný…

Džínový outfit ve více barvách

Podařilo se vám najít džíny, které vaší postavě dokonale padnou? Gratulujeme a přidáme ještě jedno doporučení. Nehledejte další modely, ale rovnou si ozkoušený pořiďte v několika barevných variantách. Tento tip vám totiž ušetří do budoucna spoustu stresu při nakupování. Díky více možnostem ve stylování budete moci svůj džínový outfit nejenom osvěžit, ale i lépe přizpůsobit různým situacím.

Zkombinujte top v podobném tónu

Jednoduchý stylingový trik, jak vypadat v těchto nesmrtelných gatích šik: kombinujte top ve stejné nebo podobné barvě. To znamená, černou s černou, krémovou se smetanovou nebo modrou s modrou. Co se stane? Mezi horní a spodní částí těla nevzniká zřetelný přechod, čímž dojde k tomu, že budete vypadat štíhlejší a vyšší. Takový džínový outfit bude rozhodně na jedničku.

Džínový outfit potřebuje vhodnou obuv

Pokud chcete z džínového outfitu dostat to nejlepší, rozhodně nepodceňujte výběr bot. V zásadě platí, i když nejsou vysoké podpatky vždy tou nejpohodlnější volbou obutí, stále se hodí ke všem tvarům džínů, opticky prodlouží nohy a zkrátka dodají vzhledu onu pověstnou tečku. Obzvlášť, když si je obujete k džínům typu bootcut nebo k širokým nohavicím. Pohodlné a hlavně oblíbené tenisky budou vypadat úchvatně s úzkou verzí v délce po kotníky.