Dobrý outfit stojí či padá na tom, zda si umíte vybrat vhodné módní doplňky. Pokud totiž sáhnete vedle, snadno vám přidají i pár let navíc. Podívejte se, na co si dát pozor.

Módní doplňky dokážou pozvednout i ten nejjednoduší a nejobyčejnější outfit. Dodají mu trendy vzhled a punc elegance. Nebo také ne. Záleží na tom, jestli si dáte pozor na následující chyby:

Soupravy šperků

Dokonale sladěné náušnice a náhrdelníky představují uniformní vzhled bez špetky kreativity. Od určitého věku navíc tyhle módní doplňky působí spíš konzervativně a usedle. Pokud chcete zanechat dojem módní ikony, nebojte se jít do kombinace různých kovů nebo materiálů. Například vkusně smíchané zlato a stříbro váš outfit jenom oživí.

Módní doplňky v nevhodně vybraném kovu

Jak jsme nastínili, stříbrné a zlaté šperky mohou fungovat společně, ale vždy je třeba jejich barvu sladit s tónem pokožky. Pokud máte tmavší pleť, stříbrné šperky způsobí, že budete vypadat bledě, a proto starší. To platí i v případě, že jste studený typ a nosíte zlaté šperky.

Brož po babičce

Máte starou brož po babičce? Rozhodně se jí nezbavujte, protože takové módní doplňky nemá každý. Spíš ale věnujte pozornost tomu, jak budete brož nosit. Tenhle vintage kousek rozhodně nepatří na klopu saka, i když ho takhle nosívala vaše babička. Daleko zajímavěji bude působit jako náhrada knoflíku na pletené vestě, můžete jím sepnout šál nebo ozdobit kapsičku halenky či šatů. Kam brož umístíte, samozřejmě záleží na jejím typu, velikosti a vybraném oděvu. V každém případě rozhodně připoutá pozornost a dodá vašemu vzhledu elegantní nadčasový styl.

Mezi módní doplňky patří také brýle

Když sáhnete po špatných brýlích, přidají vám klidně i pár let navíc. Proto je vhodné navštívit specializovaný obchod, kde vám poradí s výběrem, a to i s ohledem na váš životní styl. Vybírat se dá z nejrůznějších typů obrouček, které přesně vyhovují tvaru vašeho obličeje, což může dokonce zdůraznit některé vaše přednosti. Rozhodně stojí za to takové návštěvě věnovat čas i finanční investici, protože brýle vás budou zdobit dalších pár let. Dobrá rada: Než navštívíte odborníka, důkladně si prohlédněte skříň a uvědomte si, nejenom v jakých barvách chodíte, ale třeba i to, zda je váš šatník více sportovní, elegantní nebo něco mezi tím.

Perlové šperky

Největší slávu zajistily perlám hvězdy stříbrného plátna Audrey Hepburn, Sophia Loren či Marilyn Monroe. Jenže tahle doba už je dávno pryč, a tak dnes působí perlové náušnice, náhrdelníky či náramky poněkud konzervativním dojmem. A ten, jak známo, rád přidává vzhledu pár let navíc. Pokud se ale přece jenom nechcete bez oblíbených perlových doplňků obejít, protože k nim například máte citový vztah, zkombinujte je s protipóly. Co to znamená? Tak třeba s koženou bundou, jednoduchým trikem a boyfriend džíny.