Jaké jsou pro vás ideální antistresové tipy, při kterých si odpočinete? Rádi nakupujete, sázíte rostliny nebo meditujete? A víte, že každé znamení zvěrokruhu relaxuje jinak? Podívejte se, jaké antistresové metody by měly být podle horoskopu vhodné pro vás.

Jasně, každý jsme svým způsobem jedinečný, máme své potřeby, takže i relaxace je vysoce individuální záležitost. Někomu pomůže vypnout mozek cvičení, jiný dává přednost odpočinku u knihy, další přijde na jiné myšlenky během procházky v přírodě. A co antistresové tipy podle horoskopu? Shodují se s těmi vašimi? Podívejte se:

Beran: Antistresové cvičení

Berani mají rádi akci a žízní po dobrodružství. To je také důvod, proč je pro ně nejlepším způsobem, jak snížit stres, neustálý pohyb. K tomu jsou obzvlášť vhodné náročnější sporty jako je kickbox, fitness cvičení, ale i běh.

Býk: Spokojený večer s přáteli

Při zvládání stresu hraje pro Býka hlavní roli místo, kde má pohodu, a komfortní zóna. Je to hlavně domácký typ s dobrým srdcem. Nejlépe si proto odpočine v domácím prostředí s přáteli, se kterými je mu dobře, takže se může zcela uvolnit. Antistresové je pro něj rovněž i zahradničení, malování nebo poslech hudby.

Blíženci: Lesk večírků a společenských akcí

Blíženci jsou lidé vnímaví, rádi se zajímají o druhé, je s nimi zábava i proto, že jsou velmi komunikativní. Není tak divu, že i ve stresujícím období hledají společnost, ve které mohou jakkoli konverzovat. Blízkost druhých lidí je pro ně zásadní a jedině v ní se uvolní.

Rak: Antistresové rodinné prostředí

Pro Raka je jeho vlastní domov něco jako posvátný chrám. Proto preferuje odpočinek doma s rodinou nebo nejbližšími přáteli. Kromě toho hledá antistresové chvilky v přírodě nebo na historických místech, která rád navštěvuje.

Lev: V záři reflektorů a v centru pozornosti

Někdo utíká do ticha, pro Lvy, extrovertní hrdé a sebevědomé bytosti, jsou antistresové chvíle takové, v nichž mohou být středem pozornosti. Rádi si užívají exotické dovolené, stejně jako všelijaké aktivity, v nichž vynikají a sklízejí chválu. Současně ale potřebují i určitý čas o samotě, který jim poskytne další oddych.

Panna: Hledání rovnováhy prostřednictvím přírody a jógy

Panny preferují jednoduchost. Meditace, jóga, pobyt v přírodě – to je vše, co potřebují, aby našly antistresové zklidnění. Zrozenci ve znamení Panny rádi chodí na dlouhé procházky a rádi tráví čas v parku nebo v přírodě.

Váhy: Antistresové umění a kultura

Váhy mají dobrý vkus a zřetelný smysl pro eleganci a estetiku. Proto jsou pro ně galerie, muzea a divadla preferovanými místy, kde dokáží opravdu vypnout. Mnohé Váhy rovněž nacházejí klid v hudbě, ať již v osamění nebo při poslechu ve společnosti.

Štír: Aktivní sporty

Také Štíři patří k aktivním znamením zvěrokruhu. Milují proto i akční nebo adrenalinové sporty jako je parašutismus či freeride. Na druhou stranu jsou Štíři věrní svému živlu a rádi si užívají antistresové chvilky u vody.

Střelec: Cestování a objevování nových míst

Lidé narození ve znamení Střelce mají zvídavou povahu a rádi objevují nové věci. Své dojmy rádi zachycují při natáčení a focení. Antistresové momenty pro ně znamená i přátelská komunikace. V zásadě si rádi popovídají s kýmkoli.

Kozoroh: Antistresová relaxace? Hlavně ve správné společnosti

Kozorohové obecně neradi odpočívají. Jsou totiž tak trochu workoholici, kteří mají co dělat i na dovolené. Velkou roli pro ně hraje i fakt, s kým společně relaxují. Pokud je pro ně společnost cizí, klidně tráví své volno o samotě.

Vodnář: Milovník večírků, sportu a meditace

Vodnář miluje společnost a komunikaci a rád se obklopuje přáteli. Antistresové chvilky pro ně představují kolektivní sport, společenské akce jako večeře nebo konference. Na druhou stranu má Vodnář i duchovní postoj a relaxací pro něj je klidné tiché přemýšlení a meditace.

Ryby: Společnost vs. samota

Ryby vyznávají velmi rozporuplné antistresové metody. Na jednu stranu se potřebují kreativně vyjádřit a k tomu spoustu společnosti kolem sebe. A na druhou stranu milují samotu. Ryby také rády meditují, cvičí jógu a tráví čas se svými mazlíčky, kteří umí snižovat stres.