Nosit džíny každý den může být pro někoho pořádná nuda. A protože změna je život, ukážeme vám, jaké alternativy džín můžete vyzkoušet v nadcházející podzimní a třeba i zimní sezóně. Jaké kalhoty tedy vnesou závan svěžího vzduchu do vašeho šatníku? Podívejte se.

Je pravdou, že džíny představují tradici, jistotu. Zkrátka nás nezklamou téměř v žádné situaci. V blížících se chladných dnech nás hustě tkaná džínovina navíc umí zahřát. Někdy je však na čase opustit komfortní zónu a přinést nový impuls do každodenní přehlídky kalhot. Vybrali jsme denimové alternativy, kterými svůj outfit nejenom okořeníte, ale v podzimních či zimních dnech se nebudete klepat zimou.

V army stylu

Alternativy džín v provedení vojenský styl představují pro nadcházející období módní trend. Pokud si je pořídíte v khaki nebo béžové barvě, určitě vám vydrží i pár dalších sezón. Letos se k těmto odstínům přidává i oranžová. Oceníte funkční našité boční kapsy, vysoký sed a ležérní střih. Mezi tradičními se dají najít i modely s elastickým pasem a nohavicemi do gumy. Myslete na to, že army či safari vzhled vyžaduje i odpovídající obuv ve vojenském stylu.

Alternativy s dokonalou dynamikou

Ani v nadcházejícím období nemusíme uložit k zimnímu spánku oblíbené kalhoty Marlene Dietrich. V tomto případě je ovšem nezbytná dokonalá kombinace s obuví. „Marlenky“ by měly končit těsně nad podlahou a vyniknou zejména s vysokými podpatky. Pokud jsou tyto pro vás příliš nepohodlné, sáhněte po teniskách na vysoké platformě, které rovněž dají vyniknout širokým nohavicím. Alternativy širokých splývavých kalhot nejenom že vypadají vždy elegantně, ale navíc umí zakrýt třeba i teplé ponožky, což se může brzy hodit…

Kožené alternativy

Pokud si držíte postavu, určitě se vyplatí přemýšlet o kožených kalhotách, které při správné péči vydrží řadu let. Během letošního podzimu přicházejí v mnoha různých stylech, ať už vypasované, bokovky, s rozšířenými nohavicemi nebo 7/8 délkou. A nemusíte vybírat pouze v černé kůži. Kožené kalhoty v barvě vyzrálého koňaku vypadají stejně úžasně a hlavně elegantně. Pro toho, kdo má s pravou kůží problém, máme dobrou zprávu. Prodávají se rovněž imitace kůže, které jsou natolik zdařilé, že pravou od umělé nepoznáte.

Sbohem kulotky? Nikoli

Kalhoty zvané culottes jsou oblíbené hlavně v teplejších částech roku, protože jejich zkrácené nohavice poskytují nohám dostatek vzduchu, takže se v nich nepotíte. Byla by ale škoda tyhle osvěžující alternativy momentálně uložit do skříně a vytáhnout až na jaře. Stačí, když si pod ně natáhnete neprůhledné termo punčocháče a přidáte k nim huňatý pletený svetr nebo kratší kabátek.

Vivat manšestr

Pryč jsou naštěstí doby, kdy nám do života zasáhly manšestry v podobě staromódních hnědých sak, kalhot nebo sukní. Kultovní látka ze 70. let minulého století prošla redesignem, stejně jako střihy jednotlivých módních kousků. Navíc v chladnějším období roku to jsou dokonalé alternativy k tradičním džínům.