V chladných podzimních a zimních dnech je vrstvení doslova nutnost. Cibulový vzhled vás po ránu udrží v příjemném teple a až půjdete v poledne na oběd, můžete s přibývající teplotou jednu vrstvu oblečení odhodit. Podívejte se, co je právě trendy.

Fandíte módním trendům? Pak byste si určitě neměla nechat ujít hit letošního podzimu a zimy – módní vrstvení. Tuhle vzhledově originální a praktickou vychytávku zvládnete s pouhými třemi díly oblečení, které by neměly chybět v žádném šatníku, jelikož jsou pro jakýkoli vrstvený vzhled doslova nezbytné.

Vesty fandí vrstvení

Každá správná milovnice módy má v šatníku alespoň jednu pletenou vestu. Tyhle doplňky se už dávno zbavily zaprášené image osmdesátých let minulého století a s ní spojenou vůní naftalínu. V aktuálních modelech rozhodně nebudete vypadat, jako když jste vylovila vestičku po starších příbuzných. Momentálně jsou in hlavně oversize siluety a nadčasové barevné tóny. Vesty jsou úžasné v tom, že je můžete kombinovat ve spoustě různých variant. Pokud natáhnete vestu přes bílou halenku nebo tenký rolák, v kanceláři budete vypadat zcela profesionálně. Jste kreativní a baví vás hra s módou? Pak si vestu oblékněte třeba i přes tenčí šaty, se kterými se vám ještě nechce loučit. Jestli takovou vestu nemáte, je čas si takový kousek pořídit. Anebo vám bude stačit pár klubíček a jehlic a program na nevlídné podzimní a zimní večery máte hotový.

A když už jsme u vest, je třeba ještě zmínit svrchní teplé látkové vesty v délce klasických bund nebo kabátů. Pod ně stačí navléct huňatý svetr a podzimní či zimní nečas vás rozhodně nedostane.

Tenká péřová bunda

Jestli fandíte přechodovým kabátům, velmi dobře víte, že čím více se podzim blíží zimě, ani tenhle kousek nebude stačit na ranní a večerní chlad. Většina lidí tak své oblíbené kousky uloží do skříně k zimnímu spánku a sáhne po pořádném zimníku. Jenže proč nevyužít vrstvení a neužít si oblíbený kabát i během zimy? Postačí vám němu jednoduchý trik, nebo spíš kousek oblečení, a sice tenká péřová bunda. Ta vytvoří pod přechodovým kabátem dostatečnou ochrannou vrstvu, která vám poskytne teplo. Přitom se vám silueta nijak výrazně nerozšíří, takže budete stále vypadat skvěle. Jenom pozor na to, že pod kabát se hodí model bez kapuce nebo tlustého límce, aby se vám záda kabátu nevyboulila.

Zateplené legíny

Zateplené legíny s měkkým vnitřním fleecem jsou do chladných podzimních a zimních dnů doslova požehnáním. Hodí se pod šaty místo tenkých punčocháčů. Stejně tak si je můžete obléknout pod kratší sukni a v pořádné zimě je klidně natáhněte jako další vrstvení pod džíny nebo kalhoty v širším střihu.