Rolák je v zimních outfitech doslova nezbytnost. Nosí se tenké, silné, z různých materiálů. A tohle všechno s sebou často přináší otázku, jak ho správně zkombinovat. Podívejte se na několik jedinečných trendy nápadů, které váš zimní look skvěle odlehčí.

Rolák už dávno shodil nudnou babičkovskou image. Dnes umí nejenom krásně zahřát, ale při správné kombinaci jednotlivých kousků oblečení dodá celkovému outfitu švih. Podívejte se na několik stylingových tipů, které dokazují, že i v zimním období 2021/2022 je rolák považován za opravdový must have kousek, který by neměl chybět v žádném šatníku.

A jak správně kombinovat rolák?

Tradiční kombinace: rolák v saku

Tahle kombinace snad nikdy nezestárne. Však také roláky jsou součástí garderoby už od 15. století, i když za jejich rozšíření vděčíme hlavně dělníkům a námořníkům v 19. století, kteří je používali jako pracovní oděv v náročných podmínkách. Příběh roláku vlastně tak trochu připomíná jiný tradiční kousek šatníku, a sice džíny, jež z pracovních modráků povýšily na nezbytnou součást outfitů napříč generacemi. Roláky si oblíbily i filmové hvězdy jako Marcello Mastroianni nebo Yves Montand či nedávno zesnulý Paul Belmondo. A objevily se i ve skříni Grety Garbo, která je, stejně jako později Audrey Hebpurn, ráda nosila v kombinaci s kalhotami.

A proč rolák v saku? Sako je formální, rolák ležérní. Dohromady dostanete sportovně elegantní styl a o tom tahle kombinace vlastně je.

Rolák pod halenku? Dámy, nebojte se toho!

Zima 2021 může být časem změny. Svetry nebudeme nosit přes, ale pod halenky. Tedy pokud jde o roláky. Kromě toho, že taková kombinace vypadá šik, má i jednu velkou výhodu. Oblíbené lehké halenky můžete nosit i v zimě. Jestli vám něco říká udržitelnost, tohle je přesně ten případ. Každopádně je třeba dodržovat pár zásad. Jednak zvolte rolák z tenkého materiálu a rozhodně by měl být na tělo, aby pod halenkou nebylo patrné, že je větší, krčí se, případně dělá nevzhledné faldy. Vlastně tak trochu připomíná dříve oblíbené košilky. Jen s tím rozdílem, že halenku si klidně během dne svléknete a rázem máte díky roláku nový outfit. Tak proč ho nevyzkoušet…

K oversized přidejte mini

Možná vás teď napadlo, že rolák s minisukní nebude ta správná kombinace. A máte pravdu. Tedy pokud si vyberete tenký, na rozdíl od halenek výše. Ovšem v případě, že zvolíte model ze silné vlny v provedení oversized, docílíte spolu s minisukní naprosto dokonalého vzhledu.

Rolákové svetry kombinujte tón v tónu

Rolák z kvalitního materiálu je sám o sobě noblesní. Jestliže ho ale chcete pozvednout na další úroveň, zkombinujte jednotlivé kousky takzvaně tón v tónu a budete vypadat ještě elegantněji. Vzhledem k tomu, že světlé barvy, jako je béžová nebo krémová bílá, jsou k rolákům obzvláště lichotivé, může tento efekt podtrhnout i celkový vzhled.