I když třeba nepatříte mezi beznadějné romantiky, čas od času je dobré dát partnerovi najevo, co k němu cítíte. A zkusit to můžete s pomocí těchto romantických gest, která váš protějšek ujistí v tom, že vám na něm záleží.

Považujete projevy romantických gest za zcela přehnané, nebo je dokonce odmítáte jako sentimentální? Pak je to pravděpodobně tím, že ještě neznáte jazyk lásky svého partnera. Jak uvádí vztahový poradce Gary Chapman ve své knize Pět jazyků lásky, je důležité pochopit, co ten druhý potřebuje. Jestli slova uznání, pospolitosti, darů, vstřícnosti nebo něhy. Právě taková znalost je totiž podle něj klíčem k fungujícímu vztahu. Podívejte se na pět jednoduchých romantických gest, která jsou vhodná pro každý jazyk lásky.

Pište SMS, vzkazy, milostné dopisy

Váží si váš partner upřímných komplimentů, pochvaly a uznání? Pošlete mu během dne SMS a zjistěte, jak probíhá jeho den nebo jak proběhla schůzka. I jednoduchá otázka – Jak se máš? –  stačí k tomu, abyste svému partnerovi projevili lásku a upřímné uznání. Mimochodem, jedním z hezkých romantických gest jsou vzkazy, které mu třeba necháte na lednici, stole, posteli, či kdekoli v bytě. A pokud patří mezi romantické duše, napište mu/jí milostný dopis. Samozřejmě na papíře a perem.

Láska prochází žaludkem

Přinejmenším je tohle jeden ze způsobů, jak potěšit životního partnera. Zejména, když si umí vychutnat dobré jídlo a k němu třeba dobré víno. Překvapte ho/ji po dlouhém dni v práci oblíbeným pokrmem. A protože romantických gest není nikdy dost, přidejte oblíbený film a romantický večer může začít. Pokud je vaření vaší společnou vášní, přihlaste se třeba na kurz italské, francouzské nebo asijské kuchyně. Klíčem je vytvoření sdílených zážitků, ve kterých věnujete svému partnerovi svou plnou pozornost.

Z romantických gest jsou dokonalé dárky od srdce

Dostává váš partner/ka rád/a dárky? Pak jste našli jeho / její jazyk lásky. Je dobré si ale uvědomit, že u lidí, kteří mluví tímto jazykem lásky, nejde o materiální hodnotu, ale spíše o láskyplný a promyšlený výběr daru. Vaší kreativitě se v tomto případě meze nekladou. Zkuste reagovat na nevyslovená přání a potřeby svého partnera a překvapení bude dokonalé.

Ukliďte, odvezte tchýni…

Na první pohled to nejspíš nezní příliš romanticky. Ale u lidí, kteří mluví jazykem lásky a ochotou pomoci, lze tenhle bod romantických gest jen stěží překonat. Je to méně o velikosti pomoci, jako spíš o tom si všimnout, že partner/ka potřebuje podporu. A udělat pro něj/ji něco dobrého se mnohdy cení víc než pugét růží.

Obejměte svého partnera

Nechte místo slov mluvit činy. Pro lidi, kteří mluví jazykem lásky něhy, jsou fyzické projevy něhy konečným důkazem lásky a největším z romantických gest. Objetí, pohlazení nebo polibek představují láskyplné projevy, které vašemu partnerovi ukážou, jak moc vám na něm/jí záleží.