V každém šatníku se najde pár stálic, které vás podrží v téměř jakékoli situaci. Kromě bílé košile, nesmrtelných džín anebo černého saka k nim jednoznačně patří kardigan. Trendy letošního roku budou ty se vzorem. Podívejte se, jak je správně nosit.

Jednobarevný kardigan už byl, letos bychom měli dát šanci barevným. Tedy takovým, které se představují v různých vzorech, od proužků, přes tečky, až po různé motivy odrážející třeba roční období. Nutno dodat, že v tom směru módní návrháři popustili uzdu fantazii, takže správně vybraný kardigan vám během okamžiku dodá zajímavý a sofistikovaný vzhled.

Malé opáčko z historie

Jméno dostal kardigan po J. T. Brudenellovi, 7. hraběti z Cardiganu v 19. století, který si tento svetr, v té době ještě bez rukávů, velmi oblíbil a nosil ho během Krymské války. O rozšíření kardiganu se ale postarala zejména módní návrhářka Coco Chanel, která na něm oceňovala nejenom minimalistický vzhled, ale současně i praktičnost zapínání. Když už je řeč o minimalismu a vlastně i nadčasovosti, ve výčtu milovníků nebo spíš milovnic kardiganů nesmíme opomenout herečku s vytříbeným módním vkusem Audrey Hepburn. Mimochodem, typické jsou i pro královnu Alžbětu II., která je pro jejich sofistikovanost zařadila do náročného královského šatníku.

Proč je kardigan se vzorem trend

Na vzorovaných kardiganech je skvělé to, že si z různých motivů vybere každá žena ten správný model, a také fakt, že díky vzorům snadno dodáte vzhledu trendové barvy, moderní akcent a v neposlední řadě tak snadno upgradujete základní kousky v šatníku.

Jak ho správně nosit

Nejenom kardigan, ale i ostatní oděvy se vzorem by měly být vždy kombinovány s jednoduchým outfitem. Tak totiž budou působit jako poutač a nikdo si ani nepovšimne faktu, že máte na sobě „obyčejné džíny a tričko“. Jeho výhodou je, že se dá nosit celoročně. Pokud si vyberete silnější a hrubší materiál, v chladnějších dnech ho můžete dokonce obléknout místo kabátku. Je to totiž ideální kousek pro styl cibule.

Mohérový kousek do pasu skvěle doplní sukni nebo kalhoty do kanceláře, protože působí velmi žensky.

Dobře vypadá k šatům, třeba v letních chladnějších ránech nebo večerech. Zmínili jsme džíny, kterým bude slušet sportovnější a delší střih. Vlastně se dá říci, že kardigan vás podrží v jakékoli situaci.

Cool kardigan

Asi netřeba připomínat, že úplety jako takové mají spíše konzervativní pověst. Kardigan ve své hravosti ovšem stírá rozdíly mezi běžným úpletem a módním kouskem. Kromě střihů si návrháři hrají s rukávy, límci, řasením a spoustou dalších prvků, které umí tyhle pleteniny proměnit v dokonalé cool kousky.