Už máte všechny vánoční dárky nakoupené? A víte, že některé dárky mohou přinášet smůlu? Dali jsme dohromady čtyři, které bývají častým překvapením nejenom od Ježíška. Podívejte se, co všechno vám podle pověry hrozí, když je darujete a co proti smůle dělat.

Vánoční dárky obvykle vybíráme s láskou, abychom udělali radost nejenom svým nejbližším, ale také třeba nějakou maličkostí i kamarádům, přátelům a kolegům. Pokud jste ovšem pověrčiví, měli byste se vyvarovat následujících překvapení. Mohlo by se vám totiž stát, že budete sami překvapení, a to docela nemile. Nebo alespoň tak se to na první pohled jeví…

Boty

Podle pověry se říká, že když partner nebo partnerka dostane boty, dříve nebo později v nich uteče k někomu jinému. Jenže, buďme upřímní, která žena by odmítla takové vánoční dárky? Zvlášť pokud by to byly nějaké krásné lodičky na vysokém podpatku nebo pořádně trendy tenisky. A parádními sportovními botami určitě nepohrdne většina mužů. Nezapomeňte ovšem, že takový dárek je buď třeba vyzkoušet nebo alespoň schovat účet pro případnou výměnu. Mimochodem, víte, jak zrušit tuhle kletbu? Prý stačí, když za tenhle dárek získáte od obdarovaného minci. Řekněte sami, riskovali byste kvůli botám, že o protějšek přijdete? Asi ne. Takže teď už nezbývá nic jiného, než vymyslet vymyslet nějaký fígl, proč by vám měl kačku či dvě poskytnout. No ne?

Hodinky

Vánoční dárky, které tikají, patří k tradiční oblíbené volbě. Hodinky přežily i mobilní telefony, díky nimž vždy víme, kolik je hodin. Vlastně ani není divu, protože hodinky jsou nejenom praktický, ale i módní doplněk. A jak se to má s pověrou? Když se darované hodinky zastaví, údajně může dojít ke katastrofě. Tak to my bychom se přimlouvali za hodinky natahovací, protože ty půjdou pořád. Tedy pokud je obdarovaný nezapomene natáhnout. Mimochodem, jestli vás žádná pověra nevyděsí, věnujte výběru hodinek velkou pozornost. Dnešní modely toho umí opravdu hodně a určitě tak dokážete vybrat hodinky doslova na míru.

Vánoční dárky v peněžence

Pokud chcete rozdávat finanční vánoční dárky, protože zkrátka nemáte čas něco vymýšlet, určitě byste je měli věnovat v nějakém „obalu“ a nikoli pouze v obálce. Tady se nabízí určitá alternativa, která vás může zachránit od legendy spojené s peněženkou, coby dárkem. Podle pověry byste ji totiž neměli dávat prázdnou, protože jinak se dotyčného nebudou držet peníze. Chcete-li ale této kletbě čelit, stačí do ní vložit minci. Jestli váš si váš protějšek přeje hlavně peněženku, zaměřte se především na ni, a pak už skutečně bude stačit vložit do kapsičky pár mincí. V případě finančního dárku naopak postačí i levnější model…

Perly jako vánoční dárky

Perly představují klasický vánoční dárek. A nutno dodat, že velmi krásný. K oblíbeným dárkům pro ženy tak patří náhrdelníky, náramky nebo náušnice. Jenže podle pověry každá perla znamená jednu slzu. Ale netřeba se takovou báchorkou nechávat odradit. Pokud jsou perly největším přáním, rozhodně nejde o slzy smutku, ale spíš slzy radosti.