Módní vlny přicházejí, odcházejí, některá módní pravidla zůstávají, jiná časem mizí v propadlišti dějin. Kdo se v tom má vyznat? Tak my vám do toho hodíme ještě větší vidle. Podívejte se, s jakým módním diktátem se už od teď nemusíte trápit.

Móda má vyjadřovat vlastní styl a do určité míry i část naší osobnosti. Přesto se čas od času necháme ovlivnit novými módními trendy, které nám diktují světoví módní návrháři a další módní guru, jež mají k módě blízko a tedy co říct. Ti rovněž určují módní pravidla, co se dá nosit a jakým způsobem. Jenže, jak dál uvidíte, ani módní pravidla tu s námi nejsou na pořád a s postupem doby se mění. Co už je tak dnes tabu a nad kterým pravidlem můžete mávnout rukou?

Módní pravidla o stříbrných a zlatých špercích

Kombinace těchto dvou kovů bývala v minulosti známkou dokonalého nevkusu. Tomuto mýtu už dnes odzvonilo. Ovšem má to samozřejmě háček. Můžete nosit stříbrné a zlaté šperky dohromady, ale je třeba dbát na jednu důležitou věc. Vlastně nová módní pravidla, ve kterých se říká, že všechny doplňky by měly stylově ladit.

Nekombinujte více než tři barvy v jednom oblečení

Horší než papoušek, Ahoj kakadu, Cirkus jede. Tyhle věty bývaly reakcí na fakt, že někdo porušil módní pravidla a oblékl si vícebarevný outfit. Jak už jsme ale zmínili na začátku, móda má vyjadřovat vlastní styl a vlastně i osobnost. Nejspíš proto se míchání různých barev, textur a vzorů proměnilo z módního no-go v dokonalý módní trend, který se nepředstavuje jen na přehlídkových molech Fashion Weeků, ale můžeme ho vidět i v ulicích světových metropolí.  Platí pravidlo: čím odvážnější, tím lepší!

Módní pravidla říkají, že oversize velikosti mohou nosit jenom štíhlé ženy

Po pravdě, neznáme žádný větší mýtus. Oversize modely, tedy oblečení o jednu až dvě velikosti větší vyhovuje jak štíhlým ženám, tak těm s křivkami. A módní pravidla je už vůbec nemohou zakazovat ženám malého vzrůstu. Stejně jako výše, i v tomto případě platí podmínka, a sice správná kombinace jednotlivých kousků. Jelikož je třeba vytvořit proporční rovnováhu, připravte se na kombinaci oversize a upnutého oblečení. Co třeba oversize vlněný kabát v kombinaci s upnutým svetrem a šik skinny kalhotami?

Jenom vysoké podpatky jsou ženské

Některá módní pravidla by se měla definitivně vygumovat a tohle patří mezi ně. Jestli vám nevyhovují lodičky či jiné střevíce na vysokém podpatku, nebojte se obout si tenisky, kozačky na platformě nebo jakékoli jiné boty s nízkým kramflekem. Především totiž záleží na tom, nakolik se vy budete ve svém outfitu cítit žensky. Co třeba vysoké boty ve stylu army? Nejsou pro vás dostatečně ženské? Zkombinujte je s romantickými volánovými šaty a uvidíte, co se stane…