Řada žen zastává názor, že čepice a klobouky sluší jen dlouhovláskám a navíc ničí každý účes, takže v zimě chodí bez pokrývky hlavy. Jenže tak to vůbec není, podívejte se, jak si snadno najdete model, který lichotí tvaru vašeho obličeje. A prozradíme vám, jak na vlasy.

Čepice a klobouky nejenom že udrží vaši hlavu v zimním období v teple, ale představují i šikovný módní doplněk, který podtrhne váš zimní look. Mnoho žen zastává názor, že klobouky a čepice nejsou pro ně, protože zkrátka nemají na takovou parádu obličej. Jenže to je omyl. Tak například vhodným modelem klobouku snadno zdůrazníte své individuální přednosti a opticky skryjete partie, kterými si nejste tak úplně jistá. Podívejte se na pár tipů, díky nimž zcela určitě najdete optimální pokrývku hlavy, která bude odpovídat tvaru vašeho obličeje i účesu. 

Čepice a klobouky pro hranatý obličej

Tento typ obličeje má čelo i bradu přibližně stejně široké a pouze mírně zaoblené. Tenké čepice a klobouky vyrobené z tenké látky způsobí, že takový obličej bude vypadat ještě hranatější. Správnou volbou budou v tomto případě čepice s kšiltem z hrubého materiálu nebo takzvané bekovky či barety. Vtip je v tom, že je můžete nasadit ležérně diagonálně k obličeji, čímž zjemníte jeho hranatý tvar. U klobouků dbejte na to, aby dosahovaly minimálně šířky vašeho obličeje. Velmi dobře poslouží i barety.

Kulatý obličej

Také kulatému obličeji sluší klobouky z objemných, hrubých materiálů nebo modely s krempou. Lépe se ale budete cítit v modelu, který vám opticky prodlouží obličej. Tuhle vlastnost dokonale splňuje zimní kulich, volně nasazený přes linii vlasů, případně čepice s prodlouženým komínovým střihem. Rozhodně si dejte pozor na upnuté modely, které naopak kulatý tvar obličeje ještě více zdůrazní.

Čepice a klobouky pro obličej ve tvaru srdce

Srdcovité tváře se vyznačují širokým čelem, vysokými lícními kostmi a špičatou bradou. S tímto tvarem obličeje raději sáhněte po nepříliš přiléhavé pokrývce hlavy z jemného materiálu, která navíc nezdůrazňuje šířku čela. S obličejem ve tvaru srdce dobře ladí jednobarevné nebo jednoduše střižené kšiltovky. Plochá čepice s decentním kšiltem skryje čelo, model s klapkami na uši opticky rozšíří oblast brady a kompenzuje tak šířku čela.

Oválný obličej

Ženy s oválným obličejem mají při výběru čepice nebo klobouku jasnou výhodu. Díky úzkému tvaru s harmonickými obrysy jim sluší prakticky jakýkoli tvar, ať už kulich, baret, kšiltovka nebo klasický klobouk. V tomto případě se můžete řídit hlavně náladou…

Vhodná čepice nebo klobouk pro krátké vlasy

Klobouky a čepice nesluší jenom ženám s dlouhými vlasy. Pokud máte krátké vlasy a dodržíte pár stylingových tipů, není důvod, proč byste třeba k účesu a´la bob nemohla nosit pokrývku hlavy i vy. Takže si zapamatujte:

  1. Zpod čepice by vždy mělo vykukovat pár pramenů vlasů. Pokud mezi obličejem a čepicí nejsou žádné vlasy, obličej bude působit kamenným dojmem a pleť zbytečně bledě.
  2. Jestli raději nosíte klobouky než čepice, upravte si vlasy dozadu na temeno hlavy. Pokud na zátylku a po stranách vykoukne pár pramenů vlasů, vypadá vzhled velmi elegantně.