Vánoční dárek obvykle vybíráme tak, abychom obdarovanému udělali radost, ale snažíme se i o to, aby byl jedinečný. K tomu přispěje i originální balení. Není na tom nic složitého, stačí pár zajímavých nápadů, neotřelý výběr materiálu a originálně zabalený vánoční dárek už zbývá jen předat Ježíškovi

Cení se snaha, originalita a kreativní pojetí. A v případě balení vánočního dárku to platí dvojnásobně. Co všechno se tedy dá vymyslet…

Vánoční dárek nemusíte balit do tradiční červené. Vyzkoušejte i jiné barvy a design.

Domácí balicí papír

Balicí vánoční papíry s potiskem vánočních motivů nepatří zrovna k nejlevnějším a popravdě vypadají každý rok stejně. Letos to můžete zkusit jinak, třeba s pomocí obyčejného balicího papíru bez potisku, který si můžete ozdobit po svém. Kdo umí kreslit, může zkusit vlastní obrázky. To je navíc činnost, kterou můžete zabavit děti a ukrátit jim tak čas čekání na Ježíška. Jestliže jste s kreslením tak trochu na štíru, sáhněte po razítkách, která jsou běžně dostupná v obchodech i s vhodnými barvami. S jejich pomocí pak můžete natisknout jména, vánoční motivy apod.

Vánoční dárek v elegantním balení

Některým vánočním dárkům sluší elegantní balení. Kromě hedvábného papíru si můžete vypomoct třeba saténovou stuhou, přidat ozdobu v podobě papírové vánoční hvězdy, zvonku nebo jiného vánočního motivu. Takový dárek pak bude pod vánočním stromkem doslova zářit.

Vánoční dárek v obyčejném balicím papíru převažte elegantní stuhou.

Zkuste to s látkou

Vánoční dárky nemusíte balit jenom do papíru. Stejně dobře budou fungovat i látky, které dodají balenému předmětu zcela nový vzhled. Tento způsob balení má navíc i ekologický přesah, protože látky můžete použít opakovaně. A jaké vybírat? Stylově budou vypadat tradiční vánoční vzory v kombinaci červená a zelená, případně jednobarevné, které se dají kombinovat s dalšími ozdobami.

Přírodniny

Vánoční dárek je zabalený? Nezapomeňte mu přidat originální dekorace. Není nic snazšího, než si vypomoci přírodninami, které najdete třeba na zahradě nebo na předvánoční procházce přírodou. Hodit se tedy bude větvička cesmíny, jehličí, ale také jmelí, což je další typická součást Vánoc. A když už jsme u přírodnin, nebojte se stuhu vyměnit za přírodní provázek, který dárku dodá originální punc.

Text: Komerční prezentace
Foto: Freepik.com