Vánoce jsou typické tradiční výzdobou, které vládne červená, zelená a zlatá barva. Jenže ne vždy tahle kombinace vykouzlí pohodu. Na co byste si při vánočním dekorování měli dát pozor? A proč slavnostní náladě sluší i trendy neutrální tóny?

Útulné Vánoce vykouzlíte i s menším rozpočtem. A pokud budete nad doplňky přemýšlet, klidně je uplatníte třeba i v létě, když si budete chtít udělat pohodu.

Vánoce rozsvítíte s hvězdou od Bonami.

Styl

Výběr vánočních dekorací by měl odpovídat stylu zařízení bytu nebo domu. Do moderně pojatého interiéru se nehodí ozdoby ze slámy, ale budou mu slušet svícny v jednoduchých elegantních tvarech, drátěné hvězdy, vánoční stromek laděný do jedné, maximálně dvou barev. Venkovský styl či takzvaný skandinávský, se nese ve znamení různých přírodních dekorací, které stačí nasbírat na předvánoční procházce v lese, anebo utrhnout na zahradě, případně dozdobit zlatou nebo stříbrnou barvou.

Vánoce jsou tradiční v červené barvě jako tyto krásné baňky od Bonami.

Vánoce v barvách

Myslete na to, že červená, zelená, zlatá a stříbrná jsou doplňkové barvy, takže byste s nimi i tak měli zacházet. Hodí se k nim neutrální podklad, na Vánoce ideálně bílý, protože zjemní jejich dynamičnost a dodá jim elegantní podtón. Útulnost ovšem přinesou i odstíny hnědé, měděné, dekorů dřeva nebo kamene.

Světla a světýlka

Bez světelných řetězů, svíček a všelijakých dalších světýlek si málokdo umí představit vánoční atmosféru. Se svíčkami se dá doslova čarovat. Pokud si jich pořídíte více, máte vánoční výzdobu téměř hotovou. Jednoduché svícny ostatně zvládnete vyrobit doslova za pár minut. Bude vám k nim stačit svíčka, hezké zavařovací sklenice a mašle s vánočním dekorem. Svíčku můžete také postavit do květináčku, obložit mechem a přidat kousek jehličí. Ani tahle dekorace vám rozhodně nezabere půlku dne.

Vánoce se nesou ve znamení svícnů. Tento je sojový a prodává ho Bonami.

Mimochodem, světelný řetěz neudělá ozdobu jenom na stromečku, ale vynikne i na svátečně prostřeném stole, anebo zavěšený na zácloně. Na okenním parapetu se budou pro změnu vyjímat lucerny v různých velikostech. Těm dejte rozhodně prostor i venku před domem.

Vůně Vánoc

Vánoce voní jehličnany ve váze, ale také třeba vůní exotického koření. Hezkou dekoraci představují malé mističky, kam naaranžujete celou skořici, vanilku, hřebíček a třeba i badyán. Pak už stačí je lehce zakápnout alkoholem a provoní celý interiér. Pořídit se ovšem dají i voňavé svíčky, oleje do aromalamp, vonné difuzéry apod.

Světelné řetězy jsou oblíbenou dekorací Vánoc. Tento pořídíte na Bonami.

Čerstvé květiny

I když jsou symbolem léta, do vánočně laděného interiéru rozhodně patří. Jejich něžná krása vynikne na jednoduchém pozadí. Tak například tmavě červené růžičky mohou doplňovat větvičky cesmíny, ve váze to bude slušet i bílým tulipánům nebo amarylisu. Stálicemi ve vánoční výzdobě jsou hrnkové květiny, bramboříky, orchideje nebo typická vánoční hvězda.

Text: Komerční prezentace
Foto: Freepik.com, Bonami, archiv firem