Mytí vlasů je věda. Pokud jste na některou z výše uvedených otázek odpověděli ano, podle newyorkského kadeřníka Juliena Farela o ně nepečujete správně. Základem je zlatá střední cesta a aktuální stav vlasové pokožky. Julien ovšem přidává i několik dalších tipů.

Pokud si budete mýt vlasy denně, zbavíte pokožku hlavy přirozeného filmu, což může vést k suchým a lámavým vlasům. Ani mytí hlavy jednou za čas není dobrá volba. Nejenom že takové vlasy působí značně neestetickým dojmem, ale rovněž je pokožka náchylná k různým kožním problémům.

Mytí vlasů v číslech

Kadeřník Julien doporučuje mýt si vlasy dvakrát až třikrát týdně. A to i v období, kdy se třeba více potíte. Jde totiž o to, že vlasy s lehkou stopou potu vypadají ve skutečnosti lépe, než čerstvě umyté, protože sůl jim dodává zajímavou texturu.

Důležitá výjimka

Podle Juliena by si ale lidé, kterým se mastí pokožka hlavy, měli mýt vlasy každý den. Většina lidí produkuje dostatečné množství mazu, které pomáhá vlasový porost vyživovat a případný přebytek lze snadno odstranit běžným umytím bez šamponu. Následně ale každý druhý až třetí den je třeba vlasy pořádně umýt šamponem.

Rovné versus kudrnaté

Mnoho lidí chce mít rovné vlasy. Jenže tento typ vlasů se mastí častěji, takže je třeba je mýt obden nebo používat suchý šampon. Určitě je vhodné používat různé stylingové přípravky, které dodají vlasům hydrataci a tak vlastně promění větší produkci mazu ve výhodu. Naopak kudrnaté vlasy není třeba mýt tak často. Kromě toho k jejich mytí postačí i kvalitní kondicioner.

Není šampon jako šampon

Každý typ vlasů potřebuje jiný šampon. Myslete ale také na to, že šampony je třeba střídat, protože vlasy si snadno zvyknou na jeden typ a po čase nevykazují dostatečnou regeneraci jako na začátku. Stejně tak je vhodné rozlišovat šampony na zimní a letní období. Nebojte se používat dva různé šampony při jednom mytí. Mastí se vám vlasy, pak je nejdříve umyjte šamponem pro mastné vlasy. Barvíte si je? V tom případě se nebojte pro druhé mytí zvolit šampon vhodný pro tento typ vlasů.

Text: Komerční prezentace
Foto: Freepik, archiv firem