Dárky z jejichž cenovky by se protočily panenky i arabskému šejkovi, nemusí být vždy ty, ze kterých budou mít vaši nejbližší radost. Vybrali jsme pár tipů, jež dle nás nepostrádají vtip a patří do kategorie srdcovek.

Někdo nakupuje dárky už od léta, jiný nechává nákupy na poslední chvíli. Pak jsou tací, kteří koupí jeden velký dárek, ale marně si lámou hlavu s maličkostí, která potěší vzhledem, určitou nadsázkou, neotřelostí. Základní rada v tomto směru zní: nebojte se projevit kreativitu a sáhnout do jiné škatulky, než ve kterých obvykle vybíráte. Za každou věcí se může skrývat nějaký příběh, který dá vašemu dárku nový rozměr a pro obdarovaného se tak může stát nezapomenutelným.

Dárky pro milovníky cestování i hvězd

Znáte škrabací mapy? Tenhle originální dárek určitě potěší jak cestovatele, tak i všechny, které fascinují hvězdy. Cestovatelské mapy nabízejí různé oblasti světa. Stačí jenom seškrábnout již navštívenou zemi, kdy se pod vrstvou fólie objeví další zajímavé detaily o dané destinaci. A co teprve hvězdné mapy, na nichž jsou vyobrazená souhvězdí. Vypadají skvěle za světla, ale jejich pravé kouzlo lze pořádně ocenit až večer. Všechny hvězdy totiž ve tmě svítí. Jsou na nich zvýrazněna všechna znamení zvěrokruhu a u každého jsou popsány jeho typické vlastnosti. Mapa je vytištěna na papíře s kvalitním matným finišem kontrastujícím s laminovaným designem hvězd.

Designová záležitost

Milují vaši nejbližší kávu, čaj a víte, že jim hezkým hrnkem uděláte radost? Pak sáhněte tentokrát po těch od Creature Caps. Na první pohled na nich sice možná není nic originálního, ale když mrknete dovnitř, najdete na dně třeba takovou hvězdici. Vybírat se ovšem dá i z nabídky různých zvířátek. Hrnky jsou keramické a zvládnou jak myčku, tak i mikrovlnku.

Tip pro muže

Jsou muži, kteří ocení kvalitní kosmetiku, hezké tričko nebo dobrou knihu. Jenže, ruku na srdce, nečekaly na ně tyto dárky pod stromečkem i loni, předloni a možná ještě o rok dřív? Z kategorie malé a nečekané je ovšem tento přívěsek na klíče s funkcí času. Oživuje tak krásu kapesních hodinek, ovšem v moderním minimalistickém designu. Hodinky mají černě pochromovaný povrch a stříbrné ručičky.

Text: Jana Nováková

Foto: Pixabay