Boty odrážejí náš každodenní život. Jiné boty si vezmeme do kanceláře, jiné do obchodu, další na procházku nebo na sport. Pohodlí nohou je zcela zásadní věc. Boty ale o vás prozradí i další informace.

Někdy si musíme dávat pozor na pusu, jenže v přeneseném slova smyslu bychom si měli dávat pozor i na boty. Vědci totiž zjistili, že určité boty často korelují s určitými osobnostními rysy. Podívejte se, zda k vám vybrané boty sedí:

Tenisky

Tenisky jsou moderní, což je přesně vaše parketa. Pokud nejraději nosíte tyhle boty, záleží vám na tom, co si o vás myslí ostatní. Zároveň jste uvolnění a otevření. S většinou lidí vycházíte dobře a málokdy se urazíte. Jste ale také ambiciózní a velmi dobře organizovaní. Tenisky jsou pro vás pohodlnou volbou bot, ve kterých se cítíte dobře a jistě.

Baleríny

Ženy, které fandí balerínám, jsou milé a pokorné. Pokud mezi ně patříte i vy, nejspíš vás charakterizuje ženský styl, ovšem s praktickou stránkou věci. Své práci jste oddaná a makáte o sto šest, přesto nerada vyčníváte z davu. Máte sklony k opatrnosti a ráda trávíte čas sama se sebou.

Boty na vysokém podpatku

Ženy, které nosí vysoké podpatky, působí na první pohled poněkud materialisticky a uvnitř trochu povrchně. Ve skutečnosti jsou ale velmi aktivní a tvrdě pracují. Charakterizuje je velká ambicióznost a také flexibilita a otevřenost novým příležitostem. Milujete boty na vysokém podpatku? Pak máte smysl pro estetiku a eleganci. Jste také extrovert a baví vás být s lidmi.

Chelsea boty

Tak tohle je klasická a rovněž elegantní volba. Jestli dáváte přednost těmto nízkým kotníkovým botám, dobře znáte svůj vlastní styl a nenecháte se zmást trendy. Víte přesně, co chcete. Tenhle postoj ale může ostatním někdy připadat poněkud agresivní. Jelikož umíte být i velmi okouzlující, obvykle nemíváte s většinou lidí žádný problém.

Klasické lodičky

Tyhle boty obvykle bývají součástí „uniformy šéfové“. Vyzařuje z nich síla, sebevědomí a dobrý smysl pro styl. Pokud patříte mezi fanynky klasických lodiček, jste efektivní a ambiciózní. Vaše práce je pro vás velmi důležitá, možná máte i manažerskou pozici. Lidé kolem vás vám důvěřují a vědí, že se na vás mohou spolehnout.

Kozačky na vysokém podpatku

Dáváte přednost kozačkám na vysokém podpatku? Pak jste extrovertní a ráda středem pozornosti. Máte dostatek sebevědomí a vaše okolí to cítí. Blízcí se proto na vás často obracejí s prosbou o radu, ať už se týká čehokoli. Jste rovněž velmi empatická a dokážete se vcítit do ostatních.

Boty na klínu

Klínky jsou perfektní boty na vysokém podpatku pro všechny ženy, které musí hodně chodit. Jde o to, že klínový podpatek je mnohem pohodlnější než jehlové podpatky. Takže pokud dáváte přednost botám na klínu, působíte velmi sebevědomě. Zároveň z vás vyzařuje uvolněná otevřenost. Jste spíše extrovert, aniž byste musela být neustále středem pozornosti. Lidé mají tendenci vám rychle důvěřovat.

Mokasíny

Stejně jako Chelsea boty, i kožené mokasíny představují klasiku v obouvání. Pokud patříte mezi jejich fanoušky, prozrazujete na sebe, že máte ráda pohodlí, ale výběrem bot chcete vyjádřit určitý smysl pro styl. Jste velmi sebevědomá a ráda se chopíte kormidla v kritických situacích.

Ploché sandály

A na závěr závan léta, v němž možná dáváte přednost plochým sandálům. Pokud je tomu tak doopravdy, je pro vás prvořadé pohodlí a v mnoha životních rozhodnutích jste spíše nekonvenční. Klasická firemní kariéra a dům na kraji města? To není nic pro vás, protože máte ráda přírodu a jste hodně aktivní.