Francouzskému módnímu stylu nelze odolat. Je elegantní, nadčasový, sofistikovaný. Přitom rovněž nesmírně pohodlný. A přesně takový bude i módní podzim nejenom v Paříži. Které tři kousky ho definují a vy byste si je měla pořídit do šatníku?

Babí léto přináší ještě stále hezké počasí, které mohou kazit tak maximálně chladná ráda a večery. Jak ale uvidíte, i nad nimi se dá v módě vyhrát. Francouzskému stylu na podzim vládne pohodlí, nadčasovost a šarm. Pokud fandíte francouzskému espritu, sáhněte po následujících třech kouscích, které užijete během celého podzimu. Navíc je můžete nosit od rána do večera.

Francouzskému stylu vládnou oversize saka

Je dost pravděpodobné, že v každém dámském šatníku se najde oversize sako. V módě se prosadilo už před pár lety a jen tak nehodlá ustoupit ze scény. Mohli bychom ho nazvat profesionálem dokonalé ležérnosti, takže zas tak úplně není překvapením, že se dostalo do výběru francouzského stylu pro podzim 2021.

Výhodou oversize saka je, že si sedne prakticky s každým kouskem, sukní počínaje, malými černými šaty konče. Lehce přehozené přes ramena vytváří nonšalanci, tak příznačnou právě francouzskému stylu. Pokud ho ještě ve skříni nemáte, sáhněte po tlumených barvách. A jen tak mimochodem, správné módní znalkyně si pořídí takové, které vypadá, jako by ho právě vyndaly z partnerovy skříně.

Džíny s rovnými nohavicemi

Není to tak, že by se Francouzky vzdaly třeba skinnies. Stále je milují. Ale jak už jsme zmínili, podzimnímu francouzskému stylu vládne pohodlnost. Francouzská modelka a módní blogerka Jeanne Damas na svém webu zdůrazňuje nejenom rovné nohavice, ale také vysoký pas. A pokud chcete jít ještě o krok dále, vyberte si takový kousek, který má roztřepené lemy. Díky nim totiž budou džíny působit ještě ležérnějším dojmem. A jaký vršek k tomuto módnímu kousku vybrat? Francouzky vsázejí na ležérní trička nebo oversize košile.

Saténová sukně

Už v létě se hřála na výsluní francouzského stylu a to se nemění ani s podzimem. Saténová sukně ve francouzských dámských šatnících rozkvetla do absolutního vkusu. Pokud ji v šatníku máte, ovšem v mini verzi, v babím létě přidejte pár centimetrů navíc. K midi délce jsou ideální měkké pletené svetry nebo sexy košilky pod košilemi ve stylu – vypůjčila jsem z partnerova šatníku. Barevné spektrum se pohybuje od jasně růžových po tlumené tóny, jako je karamelově hnědá nebo černá. 

Francouzskému stylu sluší minimalismus

Francouzsky obecně rády volí jednoduchý základ. Ten pak dotahují chytrými módními doplňky. Zásadní jsou pro ně kvalitní kousky, které jim v šatníku vydrží déle než jednu sezónu. Právě tahle nadčasovost z nich dělá modní ikony, jež obstojí v každé situaci.