Módní přešlapy patří k neoddiskutovatelným trapasům, které vám snadno pokazí první dojem. A na tom, jak známo, dost záleží. Podívejte se, na co všechno byste si měla dát pozor třeba v situaci, kdy jdete na pracovní pohovor nebo rande.

Za určité módní přešlapy by se mělo trestat. Není totiž nic horšího, než když žena opomene některé ze základních pouček módního světa. Jako třeba tyto:

Nevyžehlené oblečení

Tak jasně, žehlení představuje činnost nadmíru zdlouhavou a otravnou. Je to ale takové nutné zlo, jelikož varhánky na oblečení patří mezi módní přešlapy par excellence. Navíc vás velmi rychle přesunou do kategorie šmudly, i kdybyste na sobě měla sebelepší značkové oblečení. Pokud se vám nechce každý den vytahovat žehlicí prkno, pořiďte si domácí napařovač. Je rychlejší a na lehčí tkaniny funguje stejně dobře.

Módní přešlapy s gumičkou na zápěstí

Doma, na výletě nebo při sportu se z gumičky na zápěstí nestřílí, ale v práci nebo na společenské akci by měla zůstat v kabelce. Pokud ji samozřejmě nepoužijete do vlasů.

Odlupující se lak na nehtech

Bohužel zejména u lámavých nehtů se často stává, že se lak po krátké době začne odlupovat. Jakmile se vám něco takového přihodí, měla byste lak opravit nebo nehty znovu nalakovat. A to i za předpokladu, že ty ostatní vypadají stále skvěle. Nezapomeňte, že v kategorii módní přešlapy tento detail zaujímá přední příčky.

Příliš dlouhé kalhoty

Zejména u širokých kalhot je důležité, aby správně seděly. Délka je zásadní a měla by být přizpůsobena vaší noze. Do nesmrtelné edice módních kiksů tedy rozhodně patří kalhoty, které jsou příliš dlouhé, takže se ve spodní části krčí. Vy tak vypadáte, jako byste je zdědila po starším sourozenci.

Módní přešlapy definuje vybledlé a obarvené oblečení

Co způsobí jedna tmavá ponožka mezi bílým oblečením? Bohužel často pohromu v podobě zašedlých svršků. Někdy se dá tenhle problém vyřešit odbarvením, ale pokud ne, budete muset dané kousky přesunout do kategorie na doma. Stejně tak je třeba si dávat pozor na oblečení, jehož barvy častým praním už značně vybledly.

Až moc tašek

Kabelka, látková taška, možná jedna dvě igelitky. Chodíváte ověšená spoustou tašek, protože převážíte spoustu věcí? Rozhodně byste se takto neměla objevovat v kanceláři, na schůzce či kdekoli jinde ve společnosti. Kategorii módní přešlapy se vyhnete pořízením dostatečně velké kabely, do které se vám vejde nejenom notebook, ale třeba i krabička s obědem.

Tak trochu jiné módní přešlapy

Vlákna na oblečení

Malá chmýříčka na černé blůze nebo tmavém kabátu snadno přehlédneme. Představují ale poměrně nehezký detail na jinak bezvadném outfitu. Aby vás takové módní přešlapy minuly, pořiďte si váleček na vlákna a jeho miniverzi do kabelky. Snadno je tak napravíte kdykoli a kdekoli.

Krémově bílé košile

Jestliže se rozhodnete pro krémově bílou košili, vždy bude záležet na materiálu. Hedvábná halenka krémové barvy může vypadat velmi elegantně, ovšem tričko patří mezi módní přešlapy. Bavlněná tkanina v krémové barvě totiž působí zažloutlým, a tedy špinavým dojmem. Proto je vhodné se jí vyhnout.