Pohodlná móda. Tento pojem má většina z nás spojený s volnočasovými aktivitami. Jenže jsme si do domácností pustili homeoffice a s ním i uvolněnější trend pro „oblékání do práce“. Co všechno tedy může být pohodlné a přitom stále vypadat profesionálně pro online pracovní aktivity?

Trendy podzimních dnů bývají úplety. A do úpletů řadíme i tepláky, trička nebo mikiny, které v poslední době čím dál více stírají rozdíly mezi společenskou a volnočasovou módou. Mění se jejich střihy, kvalita materiálu i barevná škála, přizpůsobující se aktuálním trendům. Jak tedy vypadat na online poradě šik a přitom se cítit pohodlně?

Pohodlná móda je uvolněná

Víte, že od soustředění na práci vás může rušit i košile nebo halenka, často nasoukané do těsného saka? Takový outfit je v podmínkách domácího homeoffice pochopitelně zbytečný. Lepší sázka proto bude na tričko volného střihu, ve kterém se budete cítit pohodlně. Myslete na to, že trendy nadčasový vzhled je otázkou střihu a materiálu a nikoli nápisu či potisku přes celou hruď.

Kalhoty na šňůrku

Milujeme džíny ve všech podobách, ale dobrovolně přiznáváme, že větší pohodlí zajistí kalhoty s gumou nebo šňůrkou v pase. Co vás nejspíš na první dobrou napadne, jsou tepláky. Dost pochybujeme o tom, že ty v klasické podobě by váš šéf skousl i na pouhé online poradě. Pokud je ale „schováte“ do vzoru připomínajícího klasickou látku, zaručujeme vám, že v nich budete vypadat trendy i na živo v kanceláři. Variantou, za kterou vám nevynadá nikdo, jsou harémové kalhoty.

Obojživelné kousky

Do hledáčku pohodlné módy se dostaly i dlouhé mikiny nebo trička. Důvod je celkem jednoduchý. V domácí kanceláři si pod ně obléknete jakékoli kalhoty, třeba i zmiňované tepláky, až vyrazíte do města, stačí přidat pásek a na světě jsou šaty. Anebo to můžete udělat naopak…

Doplňky?

Rozhodně s nimi šetřete. Jednobarevné triko či mikinu stačí ozdobit jednoduchým řetízkem nebo šálkou. Pokud v takovém oblečení půjdete ven, sáhněte po botách sportovnějšího střihu. Ty jsou ostatně trendy už delší dobu a vypadá to, že s ohledem na pohodlí i zdraví z módního hledáčku hned tak nezmizí.

Text: Julie Čermáková
Foto: archiv firem