Určitě to znáte. Pořídíte si nový svetřík nebo halenku a najednou se cítíte neodolatelná. Proč si vlastně tenhle pocit nedopřát každý den? Stačí mít v šatníku odpovídající módní kousky, které vám zvednou sebevědomí vždy, když to budete potřebovat. O kterých je řeč?

Voskovec s Werichem kdysi nazpívali píseň – Je to pravda odvěká, šaty dělaj člověka. S tím lze jedině souhlasit. Dobře vybrané módní kousky toho umí hodně, například zvednout sebevědomí. A tento faktor se vám bude hodit například ve chvíli, kdy půjdete na důležitou pracovní schůzku nebo na rande, na kterém vám záleží… Jaké módní kousky byste si proto měla pořídit?

Správně padnoucí spodní prádlo

Podprsenka se správnou velikostí košíčku podporuje poprsí a lichotí dekoltu. S odpovídajícím spodním prádlem dostane vaše postava rázem jiný výraz. Pokud neznáte odpovídající velikost, určitě stojí za to zajít do specializovaného obchodu, kde vám ochotná prodavačka ráda poradí a pomůže nejenom s výběrem velikosti, ale i typu podprsenky a to i s ohledem na oblečení, jež běžně nosíte.

Mezi módní kousky patří i správné džíny

Džíny jsou běžnou součástí každodenního života. Dá se říci, že je nosíme všude. Do práce, na schůzky, ale také třeba na některá jednání. Jakmile najdete odpovídající velikost a střih, který vaší postavě především lichotí, neváhejte a pořiďte si klidně dvoje nebo troje, ideálně v různých barvách. Správné vybrané džíny totiž patří mezi módní kousky, které vás nenechají ve štychu téměř v žádné situaci.

Vyžehlené halenky 

Jasně, že nevyjdete z bytu ve zmačkaném oblečení. Problém ovšem je, že ne každá halenka se dá dobře vyžehlit, a to díky různým záhybům, knoflíčkům a dalším ozdobám. Pokud si tedy s žehličkou příliš netykáte, zohledněte tenhle detail, až si budete pořizovat nové módní kousky a sáhněte raději po jednoduchých střizích. Správně vyžehlená halenka způsobí, že vás okolí bude vnímat mnohem lépe a vaše sebevědomí se zvedne.

Blejzry patří mezi oblíbené módní kousky

Správně vybraný blejzr vás zachrání při pracovních schůzkách a na rande z vás udělá elegantní dámu. Když si k němu obléknete džíny, váš look získá příjemně osvěžují nadčasový tón. Než se rozhodnete pro nějaký konkrétní kousek, dobře promyslete barvu a střih. Je důležité, aby vám dobře seděl a současně ladil alespoň s polovinou vašeho šatníku.

Nezapomeňte na podpatky

V botách na podpatcích působí elegantně a sebevědomě každá žena. Jestli v takových botách neumíte chodit, nevěšte hlavu. Módní kousky, ve kterých uděláte parádu, klidně mohou mít jen pár centimetrů. Jde ale o to, že podpatky vám pomohou lépe procítit chůzi a narovnat tělo, což samo o sobě dodá dostatek sebevědomí.