Módní kousky v šatníku má ráda každá žena. Jestliže se ale každou sezónu nechcete honit za novými trendy, měla byste se poohlédnout po nadčasových outfitech, které vám budou spolehlivě sloužit až do pomyslného roztrhání. A které to jsou?

V první řadě je třeba připomenout, že produkce oblečení představuje zátěž pro životní prostředí. A pokud vám skříň praská ve švech, takže už ztrácíte přehled o tom, jaké módní kousky v ní jsou, na osobní pohodu rovněž můžete zapomenout. Právě tady se otvírá cesta k investici do nadčasových hadříků, které odpovídají vašemu vkusu, jsou stylové a zároveň kvalitní, aby vydržely co nejdéle. Se správnou péčí si je tak klidně pořídíte jednou za život.

Vlněný kabát

Zdá se vám podzimní/zimní čas doslova nekonečný? Ostatně, komu ne. To je i důvod, proč má smysl investovat do nadčasového vlněného kabátu. Při nákupu dbejte na výběr správné barvy a také střihu. Je dobré zohlednit i jaký tip oblečení nosíte a k němu zvolit vhodnou variantu.

Tip: Tyto módní kousky nikdy nedávejte do pračky, ale řiďte se pokyny pro péči na štítku nebo je nechte odborně vyčistit. Tak máte jistotu, že vám skutečně dlouho vydrží.

Pletené módní kousky

Existuje spousta stylů svetrů. Pokud chcete investovat do nadčasového modelu, sáhněte pro klasickém svetru s kulatým výstřihem a lehce oversize střihem. A jestliže vám časem takzvaně pustí oko, šikovná majitelka ho zcela jistě dokáže opravit, neboli zašít sama…

Nezbytná šála

Mezi další nepostradatelné zimní módní kousky patří kvalitní šála. Ty mívají obvykle skutečně dlouhý život, protože se méně opotřebovávají. Jejich další výhodou je příjemné teplo a pohodlí. Na vás pak je, zda zvolíte jednoduchý model, s třásněmi nebo nějakým nadčasovým vzorem. S takovým doplňkem během chvilky osvěžíte jakýkoli zimní outfit.

Džíny

Jakmile objevíte dobře padnoucí džíny, nebudete v dohledné době potřebovat další. Jak ale vlastně kvalitní džíny poznat? Na jedné straně jsou úhledně zpracované knoflíkové dírky, bytelný kovový zip a také plochý šev. Na straně druhé si pak dejte pozor na složení materiálu. Elastan sice poskytuje větší pružnost, ale také se rychle opotřebovává. Opravdu kvalitní džíny proto sází na co nejnižší procento elastanu a hodně bavlny.

Mezi nadčasové módní kousky patří kabelka

Kabelky jsou našimi každodenními společnicemi, proto musí být velmi pevné, aby dlouho vydržely. Je tak lepší nespoléhat na tašky z plastu (poznáte podle materiálových specifikací jako je polyuretan), ale na tašky z bavlny, hustého plátna nebo kůže. Kromě toho při nákupu zkontrolujte, zda se všechny zipy správně otevírají a zavírají a jestli jsou všechna madla a poutka na tašce dobře připevněna. S vhodnou péči si pak můžete kabelku užívat po mnoho let.