Skříně vám přetékají, ale přesto před nimi každé ráno přešlapujete s otázkou, co si vezmu dneska na sebe? Možná konečně nastal čas se zamyslet nad tím, jak složit nadčasový šatník, u kterého vás podobné otázky nepřekvapí.

Klíčem k dokonalému šatníku jsou především kousky, které se dají vzájemně kombinovat. Nadčasový šatník by proto neměl obsahovat více položek v jasných pastelových barvách, pozor si dejte i na příliš divoké vzory a také módní výstřelky. Zejména v tomto případě počítejte s tím, že super trendy věci často vynosíte jednu sezónu a pak je pohřbíte na pár let na dně skříně.

Místo toho raději investujte do módních základů, které můžete pokaždé stylizovat a kombinovat jinak, a to i bez ohledu na roční období.

Základní DNA

Už jsme psali, že jedním ze základních kousků šatníku jsou džíny. Jenže nadčasový šatník by se neměl sestávat pouze z modráků v několika velikostech. Přidejte do něj také černé a béžové kalhoty, pouzdrovou sukni, bílou halenku a pár kousků vlněných svetrů v různých délkách a barvách. Pokud jde o střih kalhot, zde by byla chyba vybírat podle toho, co aktuálně frčí. Daleko lepší je řídit se stylem, který vám nejlépe vyhovuje. Jedině tak je totiž budete pravidelně nosit.

Nadčasový šatník představují i boty

Jestli je váš botník narvaný k prasknutí, takže už pomalu ani netušíte, jaké boty se v něm nacházejí, pak děláte něco špatně. Také v případě bot je totiž vhodné se zeptat, opravdu je nosím každý den? A pokud ne, jak často si je beru při jiných příležitostech. Nadčasový šatník není o botách, které si obujete dvakrát ročně, ale o takových, jež vytáhnete minimálně jednou týdně. Co tedy do botníku skutečně patří? Jednoznačně tenisky, kotníkové boty, sandály, kozačky, lodičky, případně pantofle. Hlavní ovšem je, aby byly nadčasové, tedy v barvách odrážejících váš šatník, a v minimalistickém stylu.

Nadčasové doplňky

Nadčasový šatník s většinou minimalistických kousků může působit poněkud stroze. V takovém případě je vhodné sáhnout po doplňcích. Vzhled osvěží náušnice, náhrdelníky a prsteny. Můžete si hrát s různými styly, šperky vrstvit, kombinovat v různých délkách a sílách. Záleží na tom, co vyhovuje vám.

A jak jste na tom s kabelkami? Nadčasový šatník by měl obsahovat takové, které odrážejí váš styl. Jestliže upřednostňujete sportovní oblečení, sáhněte po sportovní kabelce. Jiný styl je třeba zvolit do práce, na rande nebo divadla. Než si pořídíte novou kabelku, je tedy vhodné si položit otázku: jaké kabelky skutečně nosím a jaké se hodí do mého každodenního života. Kolik peněz do ní či do šperků investujete je pochopitelně na vás. Počítejte ovšem s tím, že kvalitnější kousky vám vydrží podstatně delší dobu.

Nadčasový šatník se špetkou trendu

Každý nadčasový šatník by měl obsahovat alespoň pár trendových kousků. Obvykle bývají poměrně drahé, takže před jejich nákupem je vhodné zvážit, zda je budeme nosit i příští rok. Některé trendy se na výsluní módy navíc hřejí víc než jednu sezónu. Namátkou můžeme jmenovat například oversized saka nebo boty ve vojenském stylu.