Zásadou je pořizovat si oblečení vysoce kvalitní, univerzální a nadčasové. Tak nám totiž dlouho vydrží. Existuje ale pár důvodů, kvůli kterým musíme čas od času udělat probírku skříně a investovat do nových kousků. Které to jsou?

Všichni se chceme cítit pohodlně v oblečení, které nosíme každý den. Obvykle vybíráme takové modely, které se nám líbí. Rovněž je ale důležité, aby jednotlivé kousky dobře seděly, byly kvalitní, tedy něco vydržely, a samozřejmě také v nadčasovém střihu.

Kdy oblékání naštve

Pokud pravidelně vyklízíte šatník, pravděpodobně máte ve skříni jen oblíbené kousky oblečení. Jestliže jste ale tuhle nepříliš oblíbenou činnost v poslední době zanedbala, je třeba to napravit. Hromadící se komínky svetříků, triček, halenek a bůhvíčeho dalšího totiž rozhodně nepřispívají k přehledu ve skříni, takže najít něco použitelného je spíš o vztek. Čím se tedy řídit, když vám už ranní oblékání nejde tak snadno? Podívejte se na tři zásadní důvody.

Výběr oblečení trvá věčnost

Jestliže máte plnou skříň, ale ráno vám trvá déle než půl hodiny se rozhodnout, co si máte vzít na sebe, je to známka toho, že ve skříni máte až moc oblečení, které k sobě vzájemně neladí. Jinými slovy, váš šatník přestal být inspirativní. Oblékání je totiž hračka hlavně ve chvíli, kdy můžete kombinovat kousky, které vás baví a máte je ráda. Co s tím? Nezbývá než vše vyndat, prohlédnout a jakmile objevíte kousek, který jste v loňském roce ani nesundala z ramínka, pošlete ho do světa.

Nefungují základní kousky oblečení

Mezi nejdůležitější základní položky v šatníku patří džíny, topy, trička a teplejší oblečení jako roláky nebo svetry. Pokud však minimálně pět z těchto důležitých klíčových kousků nefunguje, je to rozhodně známka toho, že váš základní outfit potřebuje osvěžení. V tuto chvíli k sobě buďte upřímná. Tělo se časem mění a nikdo nemá stejnou váhu navždy. Pokud se v oblíbených džínách už zkrátka necítíte dobře, vyřaďte je a pořiďte si nový kousek, který vám zvedne náladu, protože padne jak ulitý.

Šatník již neodráží váš životní styl

Bez ohledu na to, jestli se chystáte na mateřskou dovolenou, chcete změnit zaměstnání, přestěhujete se z města na venkov či naopak, váš šatník by měl vždy odrážet váš současný životní styl. Pokud máte pocit, že outfity nevyhovují vašim potřebám, je čas na změnu oblečení. K čemu je party vzhled, když raději chodíte do přírody. K čemu vám budou desatery tepláky, když chodíte každý den do kanceláře? Věci, které již nezapadají do vašeho aktuálního života, darujte nebo prodejte. Investujte do nového oblečení, které odráží vaši aktuální životní situaci. Uvidíte, jak se ráno zvládnete obléci za podstatně kratší dobu a budete se rovněž cítit lépe.