Začátkem každého roku obvykle míváme chuť si nejenom dávat předsevzetí, ale také vyměnit šatník, přesněji řečeno styl. A a to nejen proto, že se říká, že zkoušení nových věcí je dobré pro naše kognitivní zdraví a celkovou pohodu, ale také proto, že je to zkrátka zábava.

Móda v roce 2021 přináší spoustu zajímavých možností, které uvádějí do života módní značky, celebrity, návrháři. Jedna z nich rezonuje i na síti Pinterestu pod označením Athflow.

Co je to Athflow styl

Představte si kombinaci pohodlného oblečení pro volný čas a pracovních oděvů. Vítězi athflow stylu se stávají volné splývavé kalhoty, ležérní kombinézy a oversized outfity. V čem je tedy jiný a proč o něm máme uvažovat?

Doma i v práci

Na rozdíl od jednoduchého oblečení pro volný čas je athflow spojením domácího pohodlí a běžného pracovního dne. Jinými slovy, v takovém athflow kousku se klidně natáhnete na gauč, vyrazíte na procházku a zvládnete s ním i běžný den v práci. Patří sem například kalhoty culottes, domácí oděvy a v podstatě všechno, co má jemný a nemačkavý vzhled.

Athflow styl a jeho klíčové prvky

Jde o to, že jednotlivé módní kousky můžete vzájemně kombinovat, oblékat nebo sundávat v závislosti na okolnostech či plánech na daný den. Neméně důležitý je i výběr materiálu. Základ tvoří bavlna a len, které nabízejí lehký a prodyšný pocit. Patří sem také úplety, mušelín a samet, což je obzvlášť dobrá volba, pokud chcete působit elegantně a přitom si zachovat pohodlí, uvolněnost a bezstarostnost.

Dáte mu šanci?

Jednoznačně se přimlouváme. Zajímavé na tomto trendu je, že vyplynul z posunu našeho životního stylu v roce 2020. Smazal hranice mezi formálním a domácím oblečením a umožnil nám přizpůsobit se a skloubit osobní pohodlí s pracovním životem. I to je jeden z důvodů, proč bychom měli tomuto trendu dát šanci.

Text: Martina Hálková
Foto: Moda Operandi, AboutYou