V zimním období je při pobytu venku důležité zejména teplo. Pak je samozřejmě důležitý i dojem, který vyzařuje z vašeho outfitu. V první řadě se v něm samozřejmě musíte cítit dobře vy. Jednou z možností je takzvané vrstvení, kterým nepochybně zaujmete i okolí.

Vrstvení je trend, ve kterém spojíte módu i praktickou stránku věci. Správně zkombinované oblečení vám totiž pomůže vytvořit zajímavý vzhled a ještě vás zahřeje. A jak na to, abyste vypadala trendy a nikoli jako hastroš? Podívejte se:

Trik č. 1: Vrstvení vyžaduje správnou délku

Ano, říká se, že na délce nezáleží, ale v tomto případě rozhodně ano. Jedině tak totiž vypadá vrstvený vzhled, nazývaný také cibulový, autenticky. Až tedy budete skládat dohromady jednotlivé kusy oblečení, dbejte na to, aby se lišily délkou. Jedině tak vyjádříte postupné vrstvy. 

Tip: Vrstvený vzhled lze dobře stylizovat třeba s pletenou vestou.

Trik č. 2: Postavte si správný základ

Vrstvený vzhled vzbuzuje vždy obavy, že v něm jeho nositelka či nositel budou vypadat až příliš objemně. Tomuto problému lze snadno předejít. Aby vás vrstvený vzhled v zimě zahřál a přitom stále lichotil vaší postavě, potřebujete správný základ. Mohou to být například úzké džíny, úzký rolák nebo šaty. Jedině tak bude vrstvený vzhled působit vyváženě a vy se v něm budete cítit dobře.

Trik č. 3: Buďte odvážní

Trend vrstvení žije z hraní si s různými barvami, střihy, strukturami a tvary. Takové vyjádření dodává vzhledu napětí. Jde jenom o to se nebát a zkoušet. Jste ve vrstvení začátečníci? Pak je nejlepší si vzít jako základ nějaký efektní kousek, třeba halenku nebo svetr a u zbytku oblečení se spolehnout na zdrženlivost. Nejlepší je kombinace tlumených barev jako je černá, námořnická modrá nebo šedá. Tak dodáte outfitu rovnováhu. Mimochodem, vrstvení nemusí být vždy jen o spoustě různých barev. Noblesně a super elegantně může vypadat i vzhled tón v tónu.

Trik č. 4: Používejte střídmé doplňky

I když se na vrstvení oblečení můžete kreativně vyřádit, rozhodně to neplatí o doplňcích. Příliš mnoho hezkých řetízků, závěsů na krk, šátků vás velmi rychle změní v laciný vánoční stromeček, a to rozhodně nechcete. Zapamatujte si, že vrstvení patří zejména oblečení. Samozřejmě, že na jednom krátkém a doplňujícím dlouhém šperku není nic špatného, ​​ale nic se nemá přehánět. Jinak totiž vaše práce s výběrem hezky zkombinovaných jednotlivých kousků oblečení přijde vniveč.

Trik č. 5: I vrstvení musí znát míru

Čím více, tím lépe? Ale vůbec ne. Mějte na paměti, že čím více vrstev na sebe navléknete, v tím víc beztvarý a objemnější se promění váš vzhled. Pokud tedy chcete vypadat stále dobře, myslete na to, že postavě lichotí maximálně pět kusů oblečení. Že vám bude zima? Když si vyberete správné kousky, pak rozhodně ne.