Znáte to, někdy se člověku nechce, aby si umyl vlasy nebo se odlíčil. Jenže co s tím, když je večerní čištění pro pleť zásadní a ráno pospícháte, takže na vlasovou péči moc času nebude? Podívejte se na šikovné kosmetické triky.

Také někdy nemáte náladu na příliš dlouhé a komplikované kosmetické rituály? Nebo jste příliš unavená na péči o sebe samu či zkrátka jenom nemáte čas? Dobrá zpráva je, že řadu věcí můžete udělat rychle a přesto dosáhnout skvělých výsledků. Takže až příště nebudete stíhat, zkuste následující kosmetické triky.

Odličovací pomůcky vedle postele

Konečně jste se po dlouhém dni zavrtala pod peřinu, ale tak vteřinu před usnutím vám blikne – zapomněla jsem se odlíčit. Rozhodně nad tím nemávněte rukou a neotočte se na druhý bok, jelikož pro jednou se přece nic nestane. Pokožka totiž musí přes noc dýchat a regenerovat. Navíc z pro jednou se často stává vícekrát, které může způsobovat kožní problémy. Proto si pořiďte pomůcky na odlíčení, ideálně ve formě čistících ubrousků nebo tamponů a nechte je připravené na nočním stolku. Vždy, když budete potřebovat, máte důležité propriety při ruce.

Kosmetické triky pro odrostlý lak

Povedlo se vám krásně si nalakovat nehty? Tahle paráda vám ale příliš dlouho nevydrží, protože nehty rostou, takže se postupně objeví ve své přírodní formě. Jenže nové lakování zabírá poměrně dost času, protože nehty byste měla nejdřív odlakovat, ošetřit a až teprve pak znovu nalakovat. Uprostřed pracovního týdne ale bývá taková procedura často náročná. Jelikož chodit s odrostlým lakem také není nic moc, zkuste přírodní základ nehtu přetřít lakem se třpytivými částečkami. Výsledkem bude chladný ombre vzhled.

Rychlejší vstřebání do pokožky

Kosmetické triky mají ušetřit čas. Tento vám pomůže hlavně ráno před odchodem do práce či kamkoli jinam. Pokud nechcete čekat, až se vaše tělové mléko, samoopalovací krém či jiný podobný kosmetický prostředek vsákne, vezměte fén a zapněte jej na střední teplotu. Natřená místa fénem ovívejte a za chvilku bude pokožka suchá.

Co umí červená rtěnka

Znáte ty dny, kdy byste měla vyrazit na obchodní schůzku, večírek či kamkoli jinam, kde lidé budou hodnotit váš vzhled? Jenže vy vůbec nemáte chuť se složitě líčit? Kosmetické triky zvládnou i takovou situaci. Vyzkoušejte tip, díky kterému se váš obličej ihned krásně rozzáří. Jednoduše nakreslete červenou rtěnkou čáru podél tváří a pod obočí a bříšky prstů pečlivě rozetřete. Pak už stačí stejnou rtěnkou namalovat rty a budete hned vypadat svěžeji.

Řasenka místo oční linky

Pokud si byste si ráda namalovala oční linky, ale nemáte po ruce vhodnou pomůcku, může vám pomoci běžná řasenka a tenký štětec. Štětečkem řasenky naberte v zásobníku barvu. Tu setřete druhým tenkým štětcem a podél okraje víčka nakreslete linku. Funguje stejně dobře jako běžné oční linky. Tip na víc: jestliže potřebujete gelovou tužku na oči, ale máte doma pouze kohlovou variantu, podržte krátce špičku tužky nad plamenem. Teplo ji změní na jemně gelovou.

Kosmetické triky pro zářící oči

Špatně jste se vyspala a působíte po ránu unaveným dojmem? Vezměte světlou kohlovou tužku a nakreslete s její pomocí čáru podél spodního okraje víčka. Díky tomu budou vaše oči vypadat větší a dodají vám nový vzhled.