Kněz, vztahová terapeutka a několik časových rovin. K tomu problematičtí klienti, tajemství hlavních postav a záhadný zločin. Půlnoční zpověď je černá komedie z pera osvědčené autorské dvojice Kateřiny a Jitky Bártů. Kudy se bude ubírat napínavý psychologický příběh o přetvářce a lhaní?

Děj nové osmidílné minisérie se odehrává v několika časových rovinách a divákům představuje dvojici odcizených sourozenců Stelu a Alberta v podání Markéty Plánkové a Marka Lambory. Ona je vztahová terapeutka a on kněz. Po letech nekomunikace a vzájemného nepochopení je nečekaně propojí společné tajemství a záhadný zločin.

Půlnoční zpověď s Denisou Nesvačilovou

Rozbuškou v celém příběhu je Denisa Nesvačilová jako konfliktní klientka Marianna Krausová, která na manželských terapiích u psycholožky Stely Skoumalové zachraňuje svůj vztah se zámožným podnikatelem Šimonem Krausem v podání Igora Orozoviče. Půlnoční zpověď vlastně tak trochu stojí na jejím bezohledném chování, které ovlivní osudy všech hrdinů. „Marianna je mladá influencerka, která má za manžela velmi bohatého a vlivného člověka a chce si za každou cenu užívat. Je taky nezodpovědnou matkou dvou dětí, co si žije ten nejnabubřelejší život, jaký jde,“ popisuje svoji postavu herečka. „Je to mazaná manipulátorka, která jen dělá problémy. Víc prozradit nemůžu,“ končí s výčtem Nesvačilová

Nečekaná herecká poloha Sabiny Laurinové

Mezi další klienty vztahové terapeutky Stely, kteří řeší svá manželství, patří také Sabina Laurinová. I ta se divákům pro Půlnoční zpověď představí v nečekané herecké poloze. „Renáta Hrušková navštěvuje manželskou poradnu a řeší situace, které trápí řadu lidí v běžném životě – nepochopení po sexuální stránce. Na terapii dochází se svým manželem, kterého tam doslova přivlekla, protože je velmi rázná a poněkud panovačná… Ve dvojici s Martinem Zounarem nenápadně proplouváme dějem, ale nakonec do něj velmi zásadně zasáhneme,“ naznačuje Laurinová.

Marek Lambora jako kněz

Bratra hlavní hrdinky, kněze a vědce v jedné osobě, Alberta Macha, jemuž starší sestra Stela celý život působí jenom komplikace, pro Půlnoční zpověď ztvárnil Marek Lambora. Ten na natáčení oblékl kolárek a zcela změnil celkovou image. „V okamžiku, kdy jsem dostal nabídku na roli kněze, jsem to bral jako dobrý vtip,“ směje se Lambora. „Ale když mi autorky projektu vysvětlily svou představu a já si pak přečetl scénář, hned jsem na roli kývl. Je to pro mě velmi netradiční postava, která má své velmi zajímavé, temné stránky.“

Půlnoční zpověď oblíbených scénáristek

Osmidílná minisérie Půlnoční zpověď vznikla podle původního scénáře dvojčat Kateřiny a Jitky Bártů, kdy se Jitka opět ujala režie celého projektu. „Půlnoční zpověď vzešla z námětu, který jsme měly v šuplíku rozdělaný už několik let, ale nikdy na něj nepřišla ta správná chvíle. Až teď. Stačilo pár úprav a vznikl úplně nový originální koncept a formát, který nás moc baví. S každým seriálem chceme divákům vyprávět zábavnou formou nějaký zajímavý příběh a nadnést téma, se kterým se mohou ztotožnit,“ přiznávají sestry.

„Herce si do projektů pečlivě vybíráme a pokaždé se jim snažíme nabídnout roli, která pro ně bude určitá výzva, v níž mohou zazářit a diváci si je budou pamatovat. A tady se to, doufejme, podařilo,“ přiznávají autorky, které o obsazení všech postav měly jasno od začátku. „S Markétou Plánkovou se známe skoro dvacet let už z dob Rodinných pout. Přišlo nám, že právě ona krásně dozrála do postavy zajímavé ženy s tajemstvím, a tak pro nás byla její volba na Stelu jasná,“ prozrazuje Kateřina Bártů, která projekt, jenž vzniká pod hlavičkou TV Prima, zastřešuje i jako producentka.