Vrásky naznačují životní zkušenosti, nadhled a vlastně i optimismus, protože si je dovolujeme přiznat. Jenže, co si budeme povídat, je i více oblastí, se kterými nejsme my ženy spokojené. Ne vždy se nám ale povede je zamaskovat ku prospěchu věci. Na jaké chyby je třeba si dát pozor?

Nikdo nejsme dokonalý. Zejména ženy bývají na své nedostatky citlivé. Často se pak stane, že péči naopak přeženou a výsledek bývá tristní. Vzniklé chyby totiž kromě jiného přidávají věk. A to se nelíbí nikomu.

Příliš mnoho líčení 

„Řada žen je přesvědčená o tom, že s přibývajícím věkem musí nutně přidat i více make-upu, aby zakryla vrásky,“ říká britská vizážistka Tabby Casto pro magazín Glamour. „Jenže je to přesně naopak,“ vysvětluje. „Místo toho, abyste ucpala póry silným podkladem a vypadala jako maska, je daleko lepší použít lehký podklad.“ Jak dodává, stáčí několik stříknutí fixačního spreje, které pleť rozzáří a pomohou make-upu perfektně splynout s pletí.

Další chyba – příliš tenké obočí 

Nevhodný make-up lze opravit prakticky ihned. Jenže další chyba, příliš tenké obočí, už taková legrace nebude. Jakmile je vytrháte, budete muset minimálně týden čekat, než vám doroste. Jak Tabby Casto na svém blogu upozorňuje, je lepší nechat obočí přirozeně růst a pak je opatrně vytrhat do jemného tvaru.

Silná vrstva korektoru 

K zakrytí tmavých kruhů a drobných vrásek používá většina žen korektor. A tady se může objevit chyba. Americká vizážistka Kelli J. Bartlett k tomu na webu Coveteur uvádí: ,,Někdy můžete jít s korektorem proti, zejména, když si vyberete příliš světlý odstín, který nekoresponduje s pletí. Stane se tak přesný opak, tmavé kruhy zdůrazníte.“ A jak dodává, nejprve je nutné nanést hydratační krém a na něj malé množství korektoru, který by měl být ve stejném odstínu jako pleť.

Příliš mnoho černé oční linky 

Černé oční linky, které se nanáší obzvláště silně, udělají svou nositelku starší, protože oči takto vypadají mnohem menší. Podle Kelli J. Bartlett je lepší použít tmavě švestkový odstín, který nepůsobí tak „tvrdě“. Navíc zjasňuje bělmo a také barva očí působí živěji.

Příliš tmavé rty

Příliš barevné nebo silně nalíčené rty mohou vypadat přísně. Tento efekt pak logicky dělá ženy starší. A další chyba je příliš tmavá konturovací tužka na rty. Místo toho zvolte přirozený tón, který ladí s barvou rtů. „Díky světlým odstínům barev, kterými zkrášlíte rty, bude pleť vašeho obličeje vypadat jemněji a zářivěji,“ dodává americká vizážistka Kelli J. Bartlett pro Coveteur.