V romantických filmech se to jen hemží krásnými lidmi, věcmi a láskou. Takže stačí se posadit před televizi a snít. Ona je to vlastně jediná věc, ke které jsou tyhle slaďárny dobré. Některé pasáže, jež se v takových snímcích objevují, bývají totiž natolik nerealistické, že by se nám staly právě jen v těch snech.

Nakupování a zmrzlina vyřeší všechny problémy

Co dělat, když se s vámi pan Božský náhle rozejde? Jasně, nejprve vyrazíte na pořádné nákupy a večer pak zakončíte pořádným kýblem zmrzliny, kterou spořádáte během uplakaného stěžování si do sluchátka nejlepší kamarádce. Leč druhý den ráno už je svět zase v pořádku. Tak nějak vypadá typická rychlá terapie v romantických filmech, kterým už snad nevěří ani vaše babička. V reálném životě to totiž tak jednoduché není. S rozchodem se vyrovnáváme týdny nebo dokonce měsíce a na rozdíl od filmu nepřijede princ na bílém koni, aby nás z téhle frustrace dostal. To nemluvě o tom, že když se poctivě ládujeme zmrzlinovými vyprošťováky ve snaze uchlácholit zjitřené nervy i srdce, zanechá to v nás ještě větší frustraci, až si za pár dní stoupneme na váhu. Samozřejmě na rozdíl od hlavní hrdinky, která vypadá pořád jako oteklá nit.

V romantických filmech se sexuje od rána do večera

Ještě bychom doplnili, že bez prezervativu. A jakmile začnete, okamžitě vyvrcholíte. Pochopitelně se to nikdy neobejde bez sexy podprdy a spoďárů, to vše ve sladěném barevném tónu. Realita? Lehce sepraná noční košile, protože krajkové prádélko stojí asi tolik co týdenní nákup jídla pro čtyřčlennou rodinu. Hrdinky romantických filmů mimochodem nejspíš nikdy nemenstruují ani je netrápí PMS. Navíc se v nich o menstruaci mluví jen zřídka a pokud vůbec, vždy s despektem vůči ženě – máš rýpavou náladu, protože už máš zase své dny?

Ošklivka, která se změní v krásku pouhým odložením brýlí

Řekněme si to na rovinu. Před a po změně jsou ty nejlepší scény v romantických filmech. Plachá šedá myška se najednou ukáže jako skutečná kráska. Tak jako wow. Ale tohle je značně nerealistické. Proměna z ošklivky v krasavici rozhodně nestojí na odložení brýlí a narovnání vlasů.

V romantických filmech všichni vypadají super už od rána

Myslíme tím od chvíle, co otevřou oči. Ženy se budí s dokonalým make-upem, ani jeden pramen vlasů netrčí jen tak, žádná rozmazaná řasenka pod očima, žádné červené otlaky od polštáře přes obličej. Vrcholem filmařského umu je, když ženy vyjdou ze sprchy kompletně namalované. Co teprve muži. Nemají oči slepené ospalky, případně otrávený obličej, že zase musí vstávat. Pochopitelně na „to“ hned vlítnou. A nevadí ani jim, ani ženám a už vůbec ne filmařům, že si nevyčistili zuby…

Bydlení na úrovni

Novinářka na volné noze, byt na Manhattanu a skříň plná značkových bot. Určitě poznáváte Carrie Bradshawovou ze Sexu ve městě. Po pravdě je třeba dodat, že v reálném životě by si taková redaktorka sotva mohla dovolit byt v New Yorku, a to ani o velikosti komory.