Nastal čas Ryb, dvanáctého a tedy posledního znamení zvěrokruhu. Stejně jako ostatní znamení, i Ryby mají schopnost ovlivnit téměř každou oblast vašeho života. Takže pokud máte už delší dobu pocit, že se topíte ve stresu, přichází období, které vám poskytne úlevu. Navíc se toho v Rybách děje mnohem víc.

Nejprve se zhluboka nadechněte a vydechněte. Ulevilo se vám? Tak fajn. Slunce se přestěhovalo do znamení Ryb a s sebou nese velkou, nebo spíš obrovskou potřebu hledání životní rovnováhy a zmírnění stresu, kterého bylo za posledních dvanáct měsíců až dost.

Znamení Ryb přináší změny

I vy sami na sobě začnete pozorovat, že se s vámi něco děje. Podvědomě totiž budete vyhledávat relaxační techniky jako jsou online meditace, lekce jógy anebo zdánlivě obyčejná koupel ve vaně plné pěny a při svíčkách. Taková atmosféra je totiž na usebrání se a zamyšlení nad dosavadním životem naprosto dokonalá. A třeba přijdete i na to, kam dál.

Bourání starých nefunkčních vztahů

Nutkání eliminovat stres s vámi půjde téměř každou oblastí života. Jestliže vás práce psychicky ničí, je ideální čas se posunout dál, i kdyby to zatím mělo být jenom v tom, že se pustíte do pátrání po nových pracovních výzvách. A se vztahy pracovními jdou ruku v ruce vztahy citové, rodinné i přátelské. Jasně dáte svému okolí najevo, že pro minimálně příští měsíc se nehodláte stresovat jejich nároky, požadavky a bůhví čím dalším negativním.

Nadšení i příprava

Znamení Ryb ve vás vyvolá ztracenou chuť do života. S blížícím se jarem vám vlije novou energii do žil. Počítejte ale také s tím, že bude třeba si velmi dobře promyslet, co všechno vás čeká a čím si budete muset projít nejenom za vysněnou prací, pevným vztahem anebo čímkoli dalším. A může se stát, že zatím ještě ani vy sami netušíte, co je pro vás tou změnou číslo jedna. Zatím se vydáváte na cestu a vaším úkolem je v první řadě uvědomění si vlastního já, svých schopností a možností. Pak začne cesta nabírat reálný cíl.

Znamení Ryb ve zbytku roku

Je třeba počítat s tím, že Ryby ovlivní všechna znamení zvěrokruhu, ale nejvíce to pocítí Ryby samotné a Vodnář. Považujte toto astrologické období za posílení vašeho duševního zdraví. Je jasné, že nemůžete ovládat vše, co se kolem vás děje, ale můžete se naučit ovládat své reakce na každodenní stresové faktory ve vašem životě. A pokud k tomu ještě učiníte příslušné kroky, kterými eliminujete tyto negativní vlivy, stanou se vaše dny zase o něco úžasnější a méně zběsilé. Platí, že ať už uděláte cokoli, odstranění stresu je ten nejdůležitější úkol, který vás bude posouvat kupředu.

Text: Julie Čermáková
Foto: Freepik.com