Slavíte narozeniny v červenci? Pak byste měli poděkovat vašim rodičům, že vám poskytli do života ten nejlepší start. Lidé narození v červenci jsou totiž jedineční. A řekneme vám proč.

Jestli nemáte narozeniny v červenci, nevadí. Třeba si pořídíte partnera nebo kamaráda, kteří se narodili v červenci. Anebo váš šéf bude slavit narozky právě v tomto měsíci. A proč je to tedy výhra?

Protože svět je nejlepší v červenci

Jasně modrá obloha, rozkvetlé květiny, svěží zelená tráva, slunce a teplo. Takhle nějak vypadá červencový den. A určitě tak vypadal, když jste se narodili. Svět je obvykle nejlepší v červenci, protože nabízí ideální podmínky pro dobrý start do skvělého života se slunnou dispozicí.

Protože tito lidé mají dobré srdce

Každý, kdo se narodil v červenci, má buď znamení zvěrokruhu Raka, nebo Lva. Raci jsou neuvěřitelně empatičtí lidé, kteří dávají na první místo přátele a rodinu. Pro všechny, kteří do svého srdce pustili Raka, by udělali cokoli. Jsou také pokorní a ochotní. Psáno pod čarou, ignorujme skutečnost, že se také mohou občas chovat podrážděně a žárlit. A co Lvi? Sice pořádní tvrdohlavci, ale jinak to jsou nesmírně veselí a optimističtí lidé. Můžeme jim závidět nejenom sebevědomí, ale i vášeň. Lvi jsou neuvěřitelně obdivuhodní a inspirativní. Pravdou ale je, že život s nimi může být poněkud vyčerpávající.

Kdo má narozeniny v červenci, ten miluje zábavu

Červencové děti jsou tak trochu „zkažené“ počasím. Milují totiž vlahé letní večery. V hezkém počasí jsou navíc stále aktivní a v pohybu. Bojovat s indiány, užívat si vodní radovánky a cpát se zmrzlinou. Lidé, kteří se narodili v červenci, jsou pořád tak trochu děti a nikdy z toho nevyrostou. Hlavní je neztrácet čas a nenudit se. A fakt je, že umí volné chvilky trávit smysluplně a zábavně.

Energii dobíjejí s přáteli a rodinou, ale také si užívají čas sami

V létě ne vždy svítí slunce. Připravte se proto na to, že lidé, kteří mají narozeniny v červenci, bývají celkem dost náladoví. Netřeba jim to vyčítat, důvodem takového chování je jejich citlivá Račí nebo Lví povaha. Dejte jim proto raději chvíli, aby znovu dostali své emoce pod kontrolu. Mějte na paměti, že i když jsou tito lidé velmi společenští, potřebují také čas jen pro sebe. Jsou totiž velmi nezávislí a rádi věci vyzkouší na vlastní kůži.

Jsou nejzdravější

V roce 2015 University of Cambridge provedla jednu z největších studií na téma vliv měsíce narození na naše zdraví. Zúčastnilo se jí celkem 450 000 lidí. Výsledek: děti narozené v letních měsících červen, červenec a srpen mají obvykle vyšší porodní váhu a rostou pomaleji než děti podzimní a zimní. Červencové dívky navíc mívají i pozdější nástup puberty. Oba faktory mají opět pozitivní vliv na zdraví. Vědci se domnívají, že důvody pro to lze nalézt v rovnováze vitaminu D u budoucích matek. Když na konci těhotenství získají více slunce, produkují více vitaminu D, což také posiluje imunitní systém dítěte v děloze. Mnoho ošklivých virů navíc nemá v letních měsících hlavní sezónu, a tak jsou jak novorozenci, tak budoucí matky méně vystaveni patogenům. 

Protože jsou největšími optimisty

Jak zjistila studie European College of Neuropsychopharmacology, lidé, kteří slaví narozeniny v červenci, jsou považováni za obzvlášť optimistické a veselé. Jsou také méně náchylní k depresím, což vědci vysvětlují pozitivním vlivem slunečního světla v létě.

Jsou často levorucí

Pouze asi 15 procent všech lidí jsou leváci. Lidé, kteří mají narozeniny v červenci, budou s největší pravděpodobností mezi oněmi 15 procenty. Důvod není dosud zcela jasný. Vědci se domnívají, že by to mohlo souviset se sezónními faktory, jako je nižší výskyt infekčních onemocnění.