Knihomol, matematický génius nebo člověk s geniální pamětí? Některá znamení zvěrokruhu se už od kolébky projevují jako geniální, až téměř výjimečná. Nepatříte náhodou mezi ně?

Doby, kdy šprt bylo hanlivé označení, jsou dávno pryč. Dokonalá paměť a chuť učit se představují obrovskou výhodu ve všech životních situacích. Geniální lidé se projevují různě. Někteří si vyberou ušlechtilého koníčka, jakým je třeba historie, jiní se pustí do luštění složitých matematických vzorců a další se rozhodnou naučit nazpaměť anglický slovník.

Geniální podle horoskopu

Geniální rovná se cvok. Ano, i tak někteří lidé nahlížejí na ty, kteří se narodili s IQ, jehož by se ti první možná ani nedopočítali. Ovšem skutečnost, že je někdo nadměrně inteligentní, se rozhodně nemusí projevovat bláznivými nápady a koníčky. Stačí například, když váš kamarád naprosto přesně ocituje geniální tweet, který se před půl rokem objevil na Twitteru. A kromě toho i jméno autora. Anebo kolega, jenž si na školeních zásadně nic nezapisuje a pamatuje si toho víc než vy s počmáranou půlkou bloku. Takto a podobně se projevují zejména tato znamení zvěrokruhu:

Vodnář

Vodnáři jsou vždy tak trochu vynalézaví lotři. Tohle označení vůbec nechápejte špatně, ale oni zkrátka milují být chytřejší než všichni ostatní a často tomu tak ve skutečnosti je. Vodnář je pevné znamení zvěrokruhu v živlu vzduch, což neznamená nic jiného než extrémní kombinaci tvrdohlavého a intelektuálního prvku. Často nosí masku, pod kterou toho ale skrývá mnohem víc. Je geniální ve svém přístupu k intuici a také velmi empatický. Často se o něm mluví jako o vizionáři, který ovšem bývá ve své době nedoceněný. Takových geniálních jedinců bychom našli v historii docela dost. Patříte-li do tohoto znamení, mějte na paměti, že nic se nemá přehánět. Zejména nadřízeným se nemusí líbit, když jim neustále dáváte najevo, že jste chytřejší. Tady zkrátka platí přísloví, mlčeti zlato.

Kozoroh

V Kozorohovi se snoubí inteligence a moudrost. Mohli bychom mu závidět geniální kombinaci emoční inteligence a talentu umět číst v lidech. V tomto znamení dřímá velká energie živlu Země. Co může vypadat jako nerozhodnost, je ve skutečnosti děj, ve kterém Kozoroh zkoumá situaci a v klidu se rozhoduje. Zrozenci v tomto znamení působí často starší, než kolik jim doopravdy je. Kozorozi jsou rádi, když je okolí požádá o radu, protože rádi pomáhají druhým. Na své blízké navíc působí příjemným uklidňujícím dojmem. Ať už se to Kozorohovi líbí nebo ne, řadu lidí na něm láká právě tato vlastnost.

Panna

Panny mívají poněkud neurotickou pověst. Což je dáno jejich dokonalou pečlivostí, možná až hraničící s perfekcionismem. Odzbrojí vás logickým myšlením a geniální intuicí. Člověka odhadnou na první pohled a téměř nikdy se nemýlí. To platí i o situacích, ve kterých je spolurozhodující právě intuitivní faktor. Jestli je Panna v něčem geniální, pak je to její organizační talent. V kombinaci s dobrou pamětí jí v profesionální kariéře nic nestojí v cestě. Jenom je třeba se vyvarovat workoholismu, který přináší stres. A ten Pannám rozhodně nesvědčí.