Ve středu 6. října 2021 začíná nový lunární cyklus. Tentokrát Měsíc popluje ve znamení Vah. Třem znamením se během novoluní bude obzvlášť dařit. Patříte mezi ně?

Říjnové novoluní ve Vahách

V říjnu připadá nový měsíc na středu 6. 10. a měsíční fáze dosahuje svého vrcholu krátce po 13. hodině středoevropského času. Je čas znamení Váhy, pro které budou hrát v tomto období důležitou roli zejména osobní vztahy.

Řešit se budou otázky: Na koho se mohu opravdu spolehnout? Kdo chápe mě a mé pocity? A kdo je při mně jen tehdy, když mě potřebuje a nikoli, když já potřebuji jeho? Právě nadcházející týdny poskytnou odpovědi na tato a další témata, aniž bychom se na ně svého okolí ptali.

Z vlivu novoluní Vah budou těžit a celkově tento lunární cyklus vnímat jako velmi pozitivní i další znamení horoskopu:

Znamení Býka

Obecně poskytuje novoluní znamení Býka velkou motivaci. Právě teď pociťujete velkou touhu k tomu, abyste si konečně udělali ve svém životě pořádek a začali se o sebe lépe a pravidelně starat. Zdravá výživa, smysluplné přestávky během práce, cvičení a oblíbené činnosti. Přesně víte, jak si co nejvíce zpříjemnit každodenní život, abyste se cítili dobře a měli dostatek energie na splnění svých přání. 

Lev

Jestli byli zrozenci ve znamení Lva v poslední době skleslí, nastávající novoluní bude mít na jejich sebevědomí jednoznačně pozitivní vliv. Týká se vás? Pak se připravte na to, že se budete cítit dobře zejména v situacích, kde je vyžadována otevřenost a přímá a jasná komunikace. Stejně tak budete vědět, kdy je moudřejší nebo vhodnější mlčet a pořádně si promyslet, co chcete sdělit. Takový přístup vám přinese výhody jak v profesionální, tak soukromé sféře. Všechny vaše vztahy budou probíhat harmonicky a mírumilovně.

Novoluní ve znamení Vah

Váhy cítí pozitivní vliv novoluní obzvláště silně, což není nijak překvapující, protože Měsíc se nachází v jejich znamení. Patříte do znamení Vah? Pak v sobě právě v tomto období můžete pocítit silnou energii a zmobilizovat vnitřní síly. Vaše základní důvěra – vaše víra v sebe, svět, ostatní lidi, dobro – která mohla v dětství utrpět, se v nadcházejících týdnech posílí a stabilizuje tím, co se vám děje a jak to používáte, jak to vnímáte, klasifikujete a interpretujete. Se svou současnou perspektivou a životním postojem můžete jen vyhrát.

Co přesně znamená novoluní?

Když se Měsíc nachází mezi Sluncem a Zemí, označujeme tuto fází jako novoluní. Fáze Měsíce je takříkajíc protějškem úplňku, během kterého Země stojí mezi Měsícem a Sluncem. Při novoluní vidíme ze Země pouze část, která není osvětlená, nachází se ve stínu. Za velmi jasných nocí můžete občas na obloze rozeznat matné obrysy, ale abychom je mohli vnímat, museli bychom se pečlivě dívat a v ideálním případě také vědět, kde je na obloze Měsíc. Asi 35 hodin po novoluní se pomalu stává viditelným a svým tvarem připomíná srp. Stejně jako v případě úplňku je mezi dvěma fázemi nového měsíce zhruba 29 a půl dne. 

Nejméně dvakrát a maximálně pětkrát ročně se při novoluní dostává Měsíc na úroveň oběžné dráhy Země, takzvané ekliptiky, a poté zakrývá část Slunce – nebo celé. Pokud tomu tak je, mluvíme o zatmění Slunce, přičemž rozlišujeme mezi částečným a úplným. Tuto událost lze vidět pouze v určité oblasti, protože měsíční stín pokrývá jenom malou část zemského povrchu. Zatmění Slunce zpravidla bezprostředně následuje po zatmění Měsíce. Přesněji řečeno, nastane asi dva týdny poté.