Pařížský týden módy každoročně přináší spoustu zajímavé inspirace. Ale kromě špičkových značek jako je Dior, Miu Miu nebo Hermès, se pařížská móda utváří i v pouličních stylech. A ty jsou stejně zajímavé. Podívejte se na pět z nich.

Pařížská móda se proměňuje nejenom v ročních obdobích, ale její trendy se rodí i v pouličním stylu, který představuje trvalou módní přehlídku originálních střihů a módních kombinací.

Pařížská móda ve světlých tónech

Tento pouliční styl si nepochybně zamilujete stejně jako my. Jde o to nepoddat se ponuré šedi podzimního nečasu a zvolením světlých barev vzdorovat proti splínům. Z materiálů dostávají přednost splývavé měkké látky, které svojí měkkostí poskytují příjemnou pohodu a současně i potřebné teplo.

Elegantní vzhled dotvářejí lodičky, které snadno vyměníte za podzimní tenisky nebo kozačky a nedoběhne vás ani špatné počasí.

Inovativní saka

Sako nemusí být nutně konzervativně laděné, ani přehnaně originální. Pařížská móda si zakládá na nadčasovém minimalismu, kterému ovšem nechybí prvek, jenž ho předurčuje do role módního trendu, který nezhasne po prvním období.

Do takto sportovně laděného saka si můžete vzít mikinu s kapucí a vyrazit na setkání s přáteli. Když sáhnete po halence, vznikne sportovně elegantní look, se kterým si neuděláte ostudu v kanceláři ani na obchodní schůzce.

Pařížská móda v barvách

Když ne teď, tak kdy? Podzim je ideální období pro módu v jasných barvách, které skvěle vyniknou proti obvykle šedé a zatažené obloze. A proč si tak neprodloužit léto a zpříjemnit čekání na dlouhou zimu…

V oranžové sukni, kterou doplňuje svetr v tlumenějším odstínu s ladně přehozenou šálou na jedné straně a chytrým detailem v podobě knoflíků na straně druhé je majitelka tohoto outfitu rozhodně nepřehlédnutelná.

Hra s materiály

Když ráno chybí inspirace pro efektní vzhled, přichází v chladném období na řadu oblíbená kombinace měkkého svetru, trendy kalhot v koženém vzhledu a vhodných bot. Výhodou správně vybraných základních kousků je, že k nim můžete přidávat doplňky nejenom dle aktuální potřeby, ale rovněž podle počasí. Nezapomeňte na šikovný detail v podobě trendy kabelky, výrazného šátku a rychlý outfit podle plánu B je připraven. Zejména při jednobarevném stylingu se vyplatí pohrát si s různými materiály a jejich strukturou, které zdánlivě fádní vzhled promění v nadčasový a originální.

Pařížská móda je ležérně šik

Pařížská móda „se toho nebojí“. Pouliční styl můžeme směle nazvat odvážným, inovativním a jedinečným. Výjimečné kombinace se navíc mohou stát skvělým vyjádřením naturelu toho, kdo je nosí. A tahle identifikace je v podzimu a blížící se zimě obzvlášť příjemná. Pařížanky nekopírují styly, protože je samy tvoří. Neutrácejí obrovské sumy za značkové hadříky a výkřiky módy. K jednoduchému outfitu, který jim nenabourá měsíční rozpočet, ovšem umí přidat malý trendy detail, jenž je vystřelí až do módního nebe. A o tom pařížský pouliční styl vlastně je.