Láska je okouzlující, ale jak známo, neznamená všechno. Do vztahu patří ještě sedm nepostradatelných dovedností, které vám pomohou překonat těžké chvíle. Co dalšího tedy musíte umět, abyste zůstali šťastným párem?

I přesto, že to byla taková láska, spolu nevydrželi. Tenhle příběh v jedné větě zná nejspíš většina lidí. Důvody, proč to tak dopadlo, mohou být dva. Buď se do vztahu vloudila nepřekonatelná okolnost, nebo dotyčným chyběly dovednosti, které jsou ve vztahu důležité. Někdy to ale může být i kombinace obojího. Jaké dovednosti byste si proto měli osvojit, aby vaše láska „hory přenesla“?

Láska vyžaduje důvěru

Je pravdou, že absolutní důvěra není tak úplně bez chyby, protože s ní můžete přehlédnout i zdánlivě nevinné maličkosti. Jenže ani nedůvěra vám nepomůže odhalit pravý stav věcí. A co víc, nedůvěra tiše nahlodává vztah otázkami typu: Jak to myslel? Copak mě už nemiluje? Kde byl minulou noc? Na druhou stranu, důvěra vám umožňuje se otevřít, a to je ve vztahu nesmírně důležité, protože…

Umění komunikace

Láska partnerů často vyhoří na nesprávné komunikaci. Zkuste se zamyslet nad tím, o čem si povídáte doma. Jsou vaším hlavním tématem protivní sousedi, co bude k večeři nebo televizní program? A zkusili jste jeden druhému v poslední době říct, co se ve vás skutečně odehrává? Ne? Pak je třeba to rychle napravit. Možná se vám zdá nepříjemné mluvit o tom, jak se cítíte, co byste doopravdy chtěli. Jedině tak ale budete žít spolu a nikoli vedle sebe.

Do vztahu patří i soucit

Žádný pár se od rána do večera nevznáší na růžovém obláčku. Všichni míváme špatné dny a všichni říkáme věci, kterých později litujeme. Zejména v těžkých chvílích je důležité snažit se toho druhého pochopit a nedělat z něj nepřítele.

Láska vyžaduje kompromisy

Pokud svůj život spojíme s životem někoho jiného, ​​nemůžeme dál žít tak, jak jsme žili dříve. Každý z nás má určité preference, postoje a vlastně i specifický smysl pro humor. A to vše by mělo být kompatibilní s náturou druhého člověka. Pokud ne, je třeba pečlivě vyvažovat. A to nejenom na jedné, ale i na druhé straně. Láska bez kompromisů neexistuje, protože vztah se dusí v neustálém stěžování si jednoho na druhého.

Věrnost

Mít partnera, který je vám věrný a o němž víte, že se na něj můžete vždycky a za každých okolností spolehnout, je výhra v loterii. A pokud jsou věrní oba, láska je v tomhle případě nasnadě. Ostatně, už jste viděli notorického nevěrníka, který má trvalý vztah? Asi sotva.

Láska je o trpělivosti

Ne vždy jdou věci tak, jak bychom chtěli. Takové situace je důležité přijmout a nepanikařit. Někdy může dojít ve vztahu k nedorozuměním, která je třeba si trpělivě vysvětlit. I o tom je láska.

Buďte pozorní

Problémy ve vztahu nevyřešíte, pokud před nimi zavřete oči nebo je vlastně ani nezaregistrujete. Je tedy dobré se čas od času podívat, jak si stojí váš vztah. Jste spokojení? A co váš partner/ka?Problémy, které zachytíte už v počátku, se dají řešit. Tak nečekejte, než bude příliš pozdě.

Pocit závazku

Závazek dává druhému partnerovi určitou jistotu. Znamená totiž následující: Bez ohledu na to, co přijde, chci být s tebou. A to nejen, když jste mladí, úspěšní, ve skvělé formě a s dobrou náladou.