Když se rozpadne vztah, často se stává, že opuštěný z páru chce nejprve utěšit ego pár přechodnými známostmi. Z nových partnerů se tak stávají převozníci, kteří o svém úkolu obvykle ani netuší. A jak poznáte, jestli k nim také nepatříte?

Každý, kdo našel partnera/ku svých snů si nepřeje nic jiného, než aby dotyčný k němu choval stejné city. Jenže s láskou to není tak úplně jednoduché. Zatímco jeden člověk slyší zvonit svatební zvony, druhý hledá náplast za předchozí neúspěšný vztah. Na jaké varovné signály si tedy dát pozor, aby se z vás nestali nedobrovolní převozníci? Podívejte se:

Převozníci bývají často srovnáváni s bývalými

Samozřejmě, že noví partneři neupozorňují na rozdíly mezi vámi a jejich bývalým či bývalou. Jenže často zmiňují jeho či její jméno, aniž by si to vůbec uvědomovali. A pokud ano, vlastně je ani nenapadne, že tím mohou současné partnerce nebo partnerovi ubližovat.

Nechce poznat vaši rodinu

„Na mě je ještě příliš brzy,“ říká i po půl roce. Pravděpodobně proto, že v hloubi duše už ví, že vztah s vámi nebude trvat dlouho. Tak proč by se měl/a hnát do rodiny, že? Tohle bývá jeden ze zásadních důkazů, že jste zkrátka v tomto vztahu jenom převozníci. Pokud jde o vaše přátele, tak s nimi problém nemívá, protože tohle seznámení nepovažuje za tak závazné.

Převozníci neslyší společné plány do budoucna

Po dvou týdnech samozřejmě nemusíte mluvit o manželství a dětech. Pokud se ale v budoucích plánech partnera či partnerky vůbec neobjevíte, není to dobré znamení.

Vztah považuje za přežitek

Mingle, Přátelství s výhodami, Přátelství s benefity. Taková označení vztahu mu/jí připadají mnohem modernější. Zkrátka, vidí vás spíš jako kamarády, kteří spolu také spí. Monogamie a pevné pouto? Ano, možná později, milí převozníci…

Tráví s vámi hlavně noci

Volá vám často pozdě večer, protože se cítí osaměle? Takže by se hodilo trochu pomazlení? Máte pocit, že tohle je ten pravý vztah? Asi sotva. Protože kdyby vás opravdu chtěl/a, zavolá vám ráno, v poledne nebo večer. Tady máte další zásadní detail, který napovídá, že jste jen převozníci.

Převozníci nemají ve vztahu podporu

Projevuje se jako milý a chápavý člověk, ale ve skutečnosti ho nezajímají vaše soukromé problémy? Nemá důvod k větší citové angažovanosti. Rád se s vámi pobaví, ale ať už to zní jakkoli drsně, vaše starosti s vámi, milí převozníci, vůbec nehodlá sdílet.

Tvrdí, že se nedokáže zamilovat

Převozníci nejsou od toho, aby se do nich lidé zamilovávali. Takže pokud slyšíte, že se on/ona nedokáže citově otevřít, protože zkrátka není ten typ, zpozorněte. V takovém případě jsou totiž vyhlídky na vztah s daným člověkem velmi špatné.

Vždy mluví jen o sobě

Jeho starosti, jeho obavy, jeho potřeby. Rád/a vás utěšuje a také si s vámi rád/a povídá, ale hlavně o sobě. Málokdy se zeptá, jak se máte. Smiřte se milí převozníci s tím, že o vás nemá skutečný zájem. Jakmile potká někoho, kdo mu bude vyhovovat více, bez výčitek svědomí vás opustí.