Máte pocit, že váš vztah uvadá? Někdy bývá každá rada drahá, jindy skvěle zafungují malé každodenní rituály. Podívejte se, které čtyři ingredience probudí váš vztah znovu k životu. A nejsou ani nedostupné, ani složité.

V hektickém každodenním životě může vztah s partnerem časem ustoupit do pozadí a později vyšumět jak pára nad hrncem. Pokud vám na vašem protějšku alespoň trochu záleží, rozhodně se nevzdávejte bez boje. I malá gesta a rituály vztah udrží svěží, což nepochybně ocení i partner/ka. A jak na to? Zkuste do denního programu zařadit tyto čtyři ingredience:

1. Vychutnejte si společné jídlo

Monotónnost vytváří ve vztahu nudu, zatímco rutina a všelijaké rituály mohou způsobit, že se oba budete cítit propojeni i navzdory rozdílnému dennímu programu. Co s tím? Každý den si udělejte čas na jedno jídlo. Vyberte si takové, které si můžete vychutnat a nebudete ho hltat ve spěchu. Může to být snídaně, i když častěji asi spíš večeře. Hlavní je, aby tahle ingredience proběhla v klidu a oba jste měli možnost užít si vzájemnou přítomnost. Nezapomeňte ji čas od času okořenit třeba tím, že se budete u vaření střídat nebo si vyberete jídlo, které vám připomene hezkou dovolenou, příjemný zážitek či cokoli dalšího.

2. Ingredience celodenního kontaktu

Zůstat ve spojení, i když jste přes den každý ve své práci, je pro fungující vztah zásadní. K navození pocitu bezpečí většinou stačí rychlý telefonát nebo SMS s dotazem, jak se ten druhý má nebo co by si dal k večeři. Nemáte čas se v odpovědi rozepsat? Nevadí, počítá se i malé gesto s poznámkou, že se ozvete, těšíte a podobně. Přesto, že to může připadat někomu dětinské, leckdy postačí i emotikon vyjadřující váš vztah k protějšku.

3. Ingredience líbání

Bez fyzické blízkosti se ze vztahu obvykle velmi rychle vytrácí romantika. V tom horším případě se láska může změnit v přátelství. Proto jsou důležitá i letmá pohlazení a polibky. Takové ingredience mezi vámi vytvoří intimní chvíle v průběhu dne a s nimi dojde i na posílení pocitu vzájemné blízkosti, jež je pro dobře fungující vztah nezbytná.

4. Společně se smějte

Pro mnoho lidí je humor důležitou součástí vztahu. Proto by tahle ingredience neměla v každodenním životě chybět. Je fajn, když se umíte zasmát sami sobě a dělat si legraci jeden z druhého, pochopitelně v únosné míře. Nezapomínejte, že humor uvolňuje napětí a na chvíli nás zbavuje strachu, obav a pochybností. Ať už to bude během vtipkování nebo jiné zábavy, je rozhodně důležité, abyste si oba mohli užívat pozitivní momenty. Ideálně ve společnosti jeden druhého.