Rychlovka, líné mazlení, ale i divoká nespoutanost. Podívejte se, jaký sex byste měli zažít alespoň jednou za život. V lepším případě minimálně jednou za týden. Troufnete si na takový odvaz? Řekneme vám, jak na to.

Rychlý sex

Hosté dorazí za patnáct minut. Jídlo je hotové. Stůl je prostřený. Co teď? Můžete třeba vyleštit sklenice na víno. Anebo si dát rychlovku, sex, při kterém se nemusíte svlékat, protože rychlovka vyžaduje dosažení vrcholu s nekomplikovaným přístupem a jednoduchým scénářem, v němž hraje zásadní úlohu pár přesných hmatů a rychlých tahů. Je trochu škoda, že se většinou rozhodujeme pro sklenice na víno, jelikož věříme, že sexuální svačinka stejně nemá žádnou nutriční hodnotu. Tak moc jsou přeceňované rychlovky. Proto, bohužel, nikdy nezjistíme, kolik se toho může stát za pouhých pět minut.

Když už se můžete bez problémů pustit do práce, hodně vám pomůže uvolnění. Spontánní sex je navíc velmi uspokojující a k dosažení orgasmu tak často stačí pouhých pár minut. A další argument pro zařazení rychlovky jako stálého člena erotického orchestru: zůstanete s partnerem/partnerkou v pomyslném kontaktu i ve chvílích, kdy se musíte věnovat někomu či něčemu jinému. Rychlovka totiž uvolňuje značné množství hormonu oxytocinu, který vytváří pocit blízkosti a intimity. A ze všeho nejvíc budí chuť na pokračování. Až hosté odejdou…

Na tajňačku

Pro tento druh sexu musíte dodržovat konspirační dohody: pořádně se rozžhavit a přitom být velmi potichu, odevzdat se a zároveň mít neustále přehled o tom, co se děje kolem vás. Například proto, že by si potomek, který spí s vámi na dovolené v jednom hotelovém pokoji, neměl ničeho všimnout. Nebo sousedé v paneláku, kde bývá slyšet i list papíru, který právě dopadl na zem. Není to vždy snadné. 

Sex má ale rád takové tajnosti, rád si hraje i na schovávanou. Je v tom totiž cosi zakázaného, neslušného. Věta: „Psst, nesmí nás slyšet“, může zúčastněné nejenom potěšit, ale také vyvolat větší chtíč. Takový sex rovněž představuje i pořádný kompliment. Říkáte jím partnerovi či partnerce: „Chci tě a toužím po tobě i v obtížných podmínkách.“

Domluvený sex

Nic není tak uklidňující a spolehlivé jako domluvený sex. A je jedno, jestli každou středu nebo pátek. Pochopitelně na tradičním místě – v posteli. Takový stav dává hybatelům děje emoční jistotu a bezpečí. Někdo může namítnout, že tento druh sexu je nuda, chybí mu spontánnost. Jenže pravidelnost a poctivý trénink je to, co přináší ovoce. V tomto případě orgasmus. Je důležité si přiznat, zda bychom bez pevně rezervovaných hodin v určitém období měli vůbec sex. Někdy nás totiž životní situace vystresují natolik, že si říkáme, než špatný sex, tak raději žádný. Jenže bez rutinního sexu neoceníte ten jedinečný, který může přijít jednou za týden nebo jednou za měsíc, ale bez poctivého tréninku nepřijde vůbec.

Rozzlobený sex

Existují páry, které se po hádce vrátí k sobě do postele až ve chvíli, kdy se usmíří. Ale je to tak v pořádku? Jsou dokonalá harmonie a hluboké porozumění předpokladem dobrého sexu? To je možná spíš otázka pro páry v dlouhodobém vztahu, kdy vše běží, jak má, hezky, vlastně bychom mohli říci, až v sourozenecké harmonii, do které chodí i libido spíš ze zvyku než z jiných důvodů. Jenže přitažlivost a touha občas potřebují popíchnout. Třeba i jinak. Takže kdy jindy byste si mohli být více cizí než po hádce? Pokud se nehádáte denně, neusmiřujte se před sexem. Během něj to totiž dokážete mnohem lépe. A po něm už stejně nebudete vědět, kvůli čemu jste se vlastně hádali.