Hory se budou v několika dalších měsících skloňovat mnoha pádech. Ve vysokohorských střediscích už začala zima, takže je čas přemýšlet nad tím, kde bude sněhu zcela určitě dost. A jistotu dávají vysoko položené oblasti. V sousedním Rakousku je tou nejvyšší Obergurgl-Hochgurgl.

Tyrolský region Obergurgl-Hochgurgl patří mezi deset nejlepších lyžařských regionů v Alpách a v různých žebříčcích se objevuje i v celosvětovém srovnání. Vlastně ani není divu, protože se jedná o nejvýše položenou neledovcovou lyžařskou oblast v Rakousku a s nejjistější sněhovou pokrývkou v Alpách. Lyžuje se zde od poloviny listopadu až do konce dubna.

Hory pro lyžaře i požitkáře

Tyrolská pohostinnost je známá. Kromě skvělého jídla můžete ale čekat i kvalitní zázemí, jakým je známý například Top Hotel Hochgurgl, který leží ve výšce 2 150 m nad mořem. Úplná paráda pak je, když nazujete lyže před dveřmi hotelu a nemusíte se nikam trmácet autem či autobusem. Celých 112 kilometrů sjezdovek se pohybuje v nadmořské výšce od 1 800 až do 3 080 m. Sportovní zážitek z lyžování doplňuje vizuální, protože jízda dokonale upraveným terénem s výhledy na 21 třítisícovek vám vyrazí dech.

Jídlo nebo motorky

Ze střední stanice lanovky Kirchenkarbahn se dostanete k restauraci TOP Mountain Crosspoint Restaurant. A to je něco pro opravdové gourmety. V kombinaci s výhledem na okolní hory z nádherné terasy se vám nebude chtít pryč. Kromě skvělého jídla se tady nachází i nejvýše položené muzeum motocyklů v Alpách. Sice je momentálně zavřené, ale provozovatelé slibují od prosince, či hned, jak to vládní nařízení v souvislosti s onemocněním Covid19 dovolí.

Baví vás výhledy vysokohorská panoramata? Stačí vyjet lanovkou na Wurmkogel v nadmořské výšce 3 080 metrů a budete zírat. Zcela nahoře, více než 3000 metrů nad mořem, nad vrcholkem Wurmkogel trůní na úzkém horském hřebeni Top Mountain Star – prosklená panoramatická restaurace k pobývání, pokoukání a pochutnání. Výhled? Až do Itálie, k zasněženým vrcholům Dolomit.

James Bond a skipasy

Co má společného neohrožený agent 007 se skipasy do regionu Obergurgl / Hochgurgl a Sölden? Je to jednoduché, v šestidenní variantě jsou zahrnuty i vstupy na filmovou instalaci 007 ELEMENTS neboli do zážitkového světa Jamese Bonda v Söldenu, kde se natáčely scény z filmu Spectre, a současně i do Motorkářského muzea na TOP Mountain Crosspoint v Hochgurglu. Prodej online je v současné době bezpečný a samozřejmě i cenově výhodnější.

Text: Komerční prezentace
Foto: TOP Hochgurgl/Alexander Maria Lohmann/Rudi Wyhlidal/Andorfer/Bernd Ritschel/Dominic Ebenbichler