Nechce se vám do novoročního předsevzetí? Zkuste to v nadcházejícím novém roce tentokrát jinak. Máme pro vás pět antistresových tipů, které vám pomohou si v roce 2022 vytvořit pohodu, klid a dosáhnout vytoužených cílů.

Chci víc toho dobrého

V každém roce se najde něco, co se vám povedlo. Tak proč si takové zážitky nezopakovat i v novém roce 2022. Vyhraďte si proto chvíli času jen pro sebe a zamyslete se nad následujícími situacemi: jaká setkání vám v uplynulém roce udělala radost; jaký osobní rozvoj pro vás byl přínosný; které zážitky vám doslova rozbušily srdce. Pak přemýšlejte o tom, jak můžete zajistit, aby se tyto příjemné okamžiky nebo vývoj dostavily i v roce 2022.

Na co jsem hrdý/á

Často zpětně vidíme, co se nám za poslední rok nepodařilo. Stalo se a není dobré se v neúspěších příliš babrat. Ostatně platí, že vždy chceme víc, než dokážeme zvládnout. Spíše se sami sebe zeptejte, na co jste hrdí? Možná jste dokázali zvládnout online výuku dětí během pandemie. Nebo jste se naučili plést, háčkovat, vyšívat. Možná jste konečně pochopili, jak fungují podcasty a streamovací platformy. Napište si 12 menších a větších věcí, na které jste hrdí. A nebuďte přitom falešně skromní. Co takový krok způsobí? Vstoupíte do nového roku silnější než předtím.

Co si přeji v novém roce

Nový rok nás láká ke snění. Jaké velké věci se mohou stát v příštích 365 dnech? Nechte mysl raději zklidnit a vyzkoušejte oblíbený rituál, který vás spolehlivě uvolní. Napište na malé kousky papíru 13 přání, která máte do nového roku. Možná si přejete, aby se vyřešil nějaký zdravotní problém. Nebo toužíte po hezké dovolené, či byste rádi došli k řešení dlouhodobého konfliktu a možná si i pořídili nový byt. Až sepíšete všech 13 přání, papírky složte a vhoďte je do sklenice. Pak je postupně vytahujte jeden za druhým a spalte nad svíčkou. V příštích dnech spálíte tolik přání, že vám 6. ledna 2022 zbude jen jeden papírek. Na něm bude zcela zásadní přání, a sice, že se v novém roce konečně musíte začít o sebe starat. Vesmír se totiž postará o všechno ostatní…

Pusťte smutné myšlenky po vodě

Během končícího roku jsme mohli zažít situace, které nás urazily nebo zranily. Určitá nespravedlnost a více či méně stresující zážitky nás obvykle trápí ještě dlouho po té. Konečně ovšem nastal čas se takových chmurných myšlenek zbavit. Až půjdete třeba na novoroční procházku, vydejte se k řece nebo potoku. Cestou nasbírejte pár listů či klacíků. Postavte se na most nebo břeh a zamyslete se nad problémy nebo pocity, kterých byste se rádi zbavili. Pak hoďte klacek nebo list do vody a dívejte se, jak plavou pryč. Symbolicky pak nechte negativní myšlenky a pocity odejít s nimi.

V novém roce všechno dobré

Vydejte se do přírody a sbírejte větve, listy a plody – vše, co si myslíte, že je hezké. Najděte si nějaké příjemné místo, ať už někde v lese nebo na zahradě a vytvořte mandalu pro rok 2022. Vnímejte v sobě, jak byste rádi vstoupili do nového roku. S radostí? Zvědavostí? Jaký by měl být pro vás nový rok? Barvitý? Strukturovaný? Při sestavování obrázku z přírodnin se řiďte intuicí. Sami poznáte, kdy je obrázek hotový. Dobře si ho prohlédněte, pokud chcete, vyfoťte se u něj a můžete vyrazit do nového roku. Hodně štěstí všem.