Patříte k lidem, kteří nemají rádi zimu a svůj postoj k nejstudenějšímu ročnímu období dávají najevo špatnou náladou? Takovému stavu se říká zimní blues. Nenechte se jím převálcovat a vyzkoušejte následující mini triky, které vás nabijí energií i úsměvy.

Vlastně se ani nelze divit, že zimní blues mívá v této době navrch. Venku panuje nevlídné počasí, ráno je dlouho tma, večer se brzy smráká a my jsme unavení a vyčerpaní. Nedostatek slunečního svitu v nás také zrovna nevzbuzuje dobrou náladu, takže nezbývá, než s tím něco rychle udělat. Podívejte se, jak na to:

Zimní blues ráno zaženete dobrou muzikou

Existuje nějaká písnička, kterou máte spojenou se zábavou, smíchem a dobrou náladou? Pokud ano, pusťte si ji hned jak otevřete oči a během ranní přípravy do práce či kamkoli jinam pořádně rozvlňte boky. Uvidíte, že budete odcházet s úsměvem na rtech. A jestli o žádném takovém songu nevíte, zadejte si do internetového vyhledávače „happiness playlists“. Vyjede vám spousta pozitivní muziky, takže na vás bude si vybrat tu nejlepší.

Ranní cvičení

Cvičit hned po ránu? A proč ne. Zaběhat si venku se vám nejspíš nebude chtít. Ale kalorie spálíte a endorfiny vyplavíte i s pomocí skákacích jacků neboli skákacích panáků. Když jich uděláte alespoň dvacet, poděkuje vám nejenom mysl, ale i tělo, protože zpevníte svaly a pravidelným cvičením se vám zcela jistě podaří i zhubnout.

Seznam úkolů

Pokud vás čeká náročný den plný různých úkolů, sestavte si jejich seznam. Tento krok vám nejenom pomůže, abyste na nic nezapomněli, ale má i mentální plus. Jakmile si totiž odškrtnete bod, budete se automaticky cítit produktivnější, čímž vzroste i vaše motivace. Tento trik se mimochodem netýká pouze pracovních úkolů. Stejný seznam si můžete vyrobit i pro domácí činnosti, do kterých jste se chtěli už dlouho pustit, ale nějak chyběla ona kýžená motivace…

Zimní blues zaženete mandarinkou

Ptáte se, jak vám mandarinka může navodit dobrou náladu? I když to zní divně, může. Více se o mandarinkách a jejich účincích dočtete například ZDE. Obecně je ale jasné, že vitaminy obsažené v mandarince posilují imunitní systém. Mimochodem, i barva mandarinek má skvělý účinek na lidskou psychiku.

Jasně oranžová totiž umí povzbudit a zabránit nesoustředěnosti a únavě. Tak už víte, proč na zimní blues funguje miska mandarinek?

Zapalte si vonnou svíčku

Vůně působí na lidskou psychiku doslova magickým dojmem. Stačí si vybavit pocity, které míváme, když nám něco či někdo příjemně voní. Vonná svíčka proto představuje dokonalý způsob, jak navodit dobrou náladu pouhým pomyslným stisknutím tlačítka. Svíčka by měla ideálně vydávat vůni, kterou si spojíte s něčím krásným. Například s vůní borovicového háje, rozkvetlé zahrady nebo dalekého Orientu. Rozhodně se proto vyplatí vybírat svíčku kvalitní, která zaručí přírodní vůni a nikoli bolehlav…