Stejně jako například vlasy, také upravené ruce jsou naší vizitkou. Bývají na očích, často jimi gestikulujeme, necháváme je položené na stole, ale také si rukama potřásáme. Přesto je ještě stále dost těch, kteří je zanedbávají.

Mít upravené ruce rozhodně není raketová věda. Stačí, když budete dodržovat pět následujících pravidel a vaše ruce vám bude každý závidět.

1. Hydratujte

Stejně jako si každý den nanášíte na obličej hydratační pleťové krémy, měli byste si pravidelně promazávat hydratačním krémem i ruce. Pokud si je často myjete, jejich pokožka se poměrně rychle vysušuje a je tedy nutné je pravidelně hydratovat. Upravené ruce ovšem všichni chceme mít i v zimě. Jenže málokdo nosí rukavice a chladno a mráz neošetřené pokožce dost škodí. Proto je vhodné v tomto období vybírat mastnější krémy, které mohou být obohacené pečujícími složkami.

2. Upravené ruce potřebují peeling

Asi netřeba připomínat, že peeling čistí pokožku a zbavuje ji odumřelých kožních buněk. Současně ji prokrvuje a zjemňuje. Stejně jako se tato kosmetická procedura skvěle postará o pleť vašeho obličeje, zvládne rovněž i pokožku rukou. Stačí do ní peeling jemně vmasírovat a pak opláchnout rukou. Do takto ošetřené pokožky se navíc lépe vstřebají krémy. Zkuste peeling zařadit do péče alespoň jednou týdně. Uvidíte, jak to rukám náramně prospěje.

3. Chraňte ruce před UV zářením

Nejenom obličej, ale i ruce máme celoročně odhalené a tedy vystavené slunečním paprskům. Proto bychom i je měli pravidelně natírat opalovacím krémem. A tuto ochranu nevynechávejte ani v zimě.

4. Pravidelné pilování

Upravené ruce vyžadují pravidelnou péči. Nehty byste proto měli pravidelně zastřihovat a pilovat, abyste zamezili nepříjemným drsným okrajům. Pozor na způsob pilování. Nehty je třeba pilovat zvnějšku dovnitř a přejíždět pouze jedním směrem. Pokud byste nehty pilovali sem tam, můžete si způsobit jejich roztřepení, případně polámání.

5. Nezapomeňte na kůžičku

Před ošetřením nehtové kůžičky ruce namočte na několik minut do olejové lázně. Díky tomu okolí nehtů změkne a vy snadno zatlačíte kůžičku k lůžku a získáte tak opět upravené nehty. Nehtovou kůžičku v žádném případě nevytrhávejte ani ji nestříhejte! Myslete na to, že při poranění ztrácí svou ochrannou funkci proti patogenům. I v malé rance se pak může objevit zánět, který se vzhledem k namáhání rukou déle hojí.