Pleť je vaše vizitka. Jakou péči jí věnujete, takovým vzhledem se vám odmění. Zásadní je dostatečný pitný režim, v němž převládá kvalitní pramenitá voda. Dalším krokem by mělo být pravidelné používání hydratačních prostředků.

Hydratační pomoc ve spreji

V létě tuhle hydratační první pomoc oceníte zejména díky příjemnému ochlazení a osvěžení pleti. Tahle šikovná pomůcka se ale hodí i během celého roku, a to zejména v kanceláři, kde bývá díky klimatizaci suchý vzduch, což se zákonitě podepisuje i na pleti. Výborně fungují přírodní pleťové vody, tonika nebo termální vody, které obsahují minerální látky. A kdy ji použít? Ideálně ve chvíli, kdy pocítíte nepříjemné pnutí kůže.

Pozor na čištění pleti

Ženy, které mají suchou pokožku, by si měly dát pozor na to, čím se odličují a čistí si obličej. Hydratační prostředky správně fungují pouze na dokonale čisté pleti zbavené drobných šupinek, což je obvykle projev vysušené pleti. Základ by mělo tvořit odličovací mléko, čisticí gel nebo micelární voda. Pak přichází na řadu hydratační pleťová voda.

Hydratační prostředky

Při vybírání vhodných krémů se zaměřte na ty, které obsahují vodu a přírodní hydratační složky. Kromě krémů se používají hydratační pleťová séra, která pleti dodají potřebnou hydrataci a současně ji vyživí. Mají lehkou strukturu, dobře se vstřebávají a nabízejí stoprocentní efekt ve spojení s krémem ze stejné řady. Jednou za čas dopřejte pokožce hloubkovou hydratační masku, která obsahuje kyselinu hyaluronovou. Takové masky obvykle pleť hydratují do hloubky, takže se budete cítit mnohem lépe jak po stránce fyzické – pleť nebude nepříjemně napjatá a suchá, tak po stránce psychické – rozzářená pokožka vám zaručeně zvedne sebevědomí. Hydratační produkty toho umí hodně, například zlepšují oběh tekutin v kožní tkáni, zabraňují úniku vody z pokožky, anebo povzbuzují pleť k tvorbě vlastních hydratačních látek.

Text: Jana Nováková

Foto: archiv firem, Unsplash