Máte nějaké oblíbené květiny? Možná ani netušíte, že jste si tu svou vybrali podle vašeho znamení zvěrokruhu. Ať už je to růže, lilie nebo pomněnka, vždy odpovídá vaší povaze, tomu, co máte rádi. A jestli ještě nejste rozhodnuti, která květina by měla být ta vaše, podívejte se, co říkají hvězdy.

Kozoroh miluje tyto květiny

Vysoce efektivní Kozoroh má kromě jiného mimořádně vyvinutý smysl pro krásu. K jeho oblíbeným květinám patří gladioly, protože vypadají spořádaně, ale také vznešeně a přitom půvabně. To znamená, že pro něj představují čistou a jednoduchou krásu, které dává přednost. Součástí symbolu Kozoroha je rovněž vánoční nebo alpská růže a v jeho květinovém portfoliu můžete najít i elegantní iris.

Vodnář hledá neobvyklé věci

Zrozenci tohoto znamení milují neobvyklé věci. A k tomu patří i výběr květin. Tento požadavek zcela splňuje strelície. Pro Vodnáře jsou rovněž typické výjimečné magnólie. A jelikož to jsou lidé velmi originální, nelze se divit, že milují květy mandloní a doslova okouzleni jsou pivoňkami.

Ryby jsou citlivé a tomu podřizují i výběr květin

Mimóza je symbolem slunce, radosti a nového života, což přesně odpovídá jarnímu znamení citlivých Ryb. Pro archetypální Ryby je ovšem příznačný i leknín nebo lotosový květ. Ryby mají rovněž zvláštní zálibu v pryskyřníku a forsythii neboli zlatici, kterou nejspíš znáte pod názvem zlatý déšť.

Ohnivý Beran preferuje ohnivé květiny

Květinou Berana je proto ohnivá lilie, stejně jako červený mák. Zajímavou variantou je korálový keř neboli zarděnice. Má korálově červené květy, připomínající drahokam znamení Berana, korál. Mimochodem, je to také národní květ Argentiny.

Býk miluje svěží barvy

A přesně takové jsou tulipány jako jedni z prvních poslů jara. Tohle znamení miluje zahradničení, proto Býka chytne za srdce konvalinka nebo exotická vistárie.

Blíženci vsázejí na jednoduchost

Květy, kterým dávají přednost Blíženci, jsou bezesporu tradiční a proto působí uvolněně, až hravě. Mluvíme o jemných a voňavých květech jabloní, jasně žluté třezalce tečkované, která Blížencům zlepšuje náladu. Šťastnými dělá Blížence i frézie nebo šeřík.

Rak žádá emoce

Však je to také pěkný cíťa. Takže se mu líbí sedmikrásky, zejména svým významem – miluje mě, nemiluje mě. Na jeho zahradě najdete spoustu pivoněk, dává přednost variantám v růžových tónech. Zvláštní kouzlo má pro něj chrpa a miluje pomněnky.

Lev chce záři a nádheru

Pro ty, kteří se narodili v Lvu, mohou být květiny nádherné, zářivé a slunečné. Z toho je jasné, že první květinou Lva bude slunečnice, která, stejně jako toto znamení, vzdává hold Slunci. Královská růže je samozřejmě pro toto znamení ideální, stejně jako její ušlechtilé a vzácné varianty. Nároky Lva plně uspokojí orchideje, kterým se říká Královny noci a potěšíte ho i nádhernými liliemi.

Panna miluje originalitu

Panny milují přírodu, zemi, rostliny a zahrady, zvláště když z nich vyzařuje přirozenost a originalita. Dávají přednost jiřinkám, které najdete v každé podzimní zahradě. Také mají slabost pro chryzantémy a vřesy. Oblíbenou je stračka, nejlépe v azurově modré barvě. Vyzařuje totiž nevšední strukturu a půvab.

Váhy si hýčkají tyto květiny

Levandule a středomořské rostliny obecně způsobí, že se Vahám zrychlí tep. K tomuto znamení ale také patří květy japonské třešně a japonská kamélie. Jejich smysl pro estetiku zcela odráží japonské umění květinové dekorace, kterému se říká Ikebana.

Čím obdarovat Štíra

Se Štírem bývají věci vždy trochu dramatičtější, což se také odráží v tom, jaké má rád květiny. Miluje datury neboli durman a jeho interesantní andělskou troubu. Ke znamení Štíra patří i lilie, leknín nebo květy palmy.

Střelec jde po barvě

Zajímá ho zejména tmavě červená, kterou je vybarvený amaryllis. Archetypální Střelec je znamením hledání vize a světla a symbolem energie Střelce je právě amaryllis. K tomuto znamení se ovšem váže i vánoční hvězda a divizna. Podle druidského odkazu Střelec miluje jmelí, které bere jako ochrannou rostlinu proti temným mocnostem.