Léčivé kameny vybírejte podle znamení horoskopu

Foto: Awesomecontent, Freepik.com

Drahé kameny bývají obklopeny magickou aurou. Mnoho lidí nosí přívěsky nebo amulety, jejichž součástí jsou léčivé kameny, které je mají ochránit před nepřízní osudu a zlými silami. Každému znamení horoskopu odpovídají určité kameny. Podívejte se.

Léčivé kameny údajně dodávají svým nositelům energii, pohodu a zajišťují jim zdraví. Jednotlivá znamení ovlivňuje několik kamenů. Vždy byste si měli vybrat takový, který vás spontánně přitahuje a cítíte se v „jeho společnosti“ dobře.

Léčivé kameny: Akvamarín

Léčivý kámen pro znamení Štíra má uklidňující účinek, zbavuje strachu a stresu. Kromě toho potlačuje obavy, stimuluje pocit stability a duchovního bezpečí. Aktivuje intuitivnost, svému nositeli dodává toleranci a pomáhá nastolit klidné a spokojené vztahy.

Ametyst

Pomáhá znamení Střelce meditovat, zlepšuje jeho intuici a chrání ho před veškerými negativními vlivy. Podporuje ozdravující spánek, svého nositele zbavuje negativních emocí. Rozvíjí soustředění a schopnost dotahovat věci do konce.

Křišťál

Patří znamení Lva, u kterého rozvíjí schopnost intuice, podporuje harmonickou psychiku a rovnováhu a uvolňuje emoční blokády. Svého nositele umí nabít energií a ochraňuje ho proti okolním negativním vlivům. Rozvíjí trpělivost a vytrvalost.

Citrin

Léčivý kámen pro znamení Blíženců v sobě uchovává sluneční energii, která může mít na nositele hřejivý účinek. Rozptyluje negativní emoce, smutek a depresivní myšlenky. Posiluje, dodává sebedůvěru a rozvíjí pozitivní postoj a optimismus. Noste ho, pokud vás trápí noční můry, kvůli kterým špatně spíte.

Granát

Dodává znamení Vodnáře vitalitu a stimulaci. Podporuje odvahu a rozhodnost zejména v situacích, kdy nevíme kudy kam. O granátu se říká, že dokáže varovat před nebezpečím. O Vodnářích zase, že mají pud sebezáchovy. Tak na tom nejspíš něco bude.

Léčivé kameny tvoří i Jaspisy

V lidech zrozených ve znamení Berana rozvíjí jaspis kreativitu, motivaci a relaxaci. Svým nositelům přináší klid v duši, snižuje obavy z věcí příštích a díky tomu všemu i lepší spaní. Existují různé druhy jaspisu a každý z nich působí na něco jiného. Psychickou stránku údajně ovlivňuje hlavně červený jaspis.

Opál

Léčivý kámen určený znamení Vah přispívá k řešení problémů ve vztazích a partnerství. Kromě toho posiluje energetickou rovnováhu a rozjasňuje náladu. Opál zklidňuje emoce a eliminuje stres. Je to kámen lásky a touhy, navíc probouzí v lidech jiskru a radost.

Rubín

Zrozencům ve znamení Raka přináší úspěch, bohatství, moc a také dlouhý život. Napomáhá k přátelským a uvolněným vztahům bez nepříjemného napětí. Je to kámen energetický, podporuje komunikaci a motivaci. Lidé, kteří ho nosí, vynikají zdravým sebevědomím.

Mezi léčivé kameny patří i safír

Tento léčivý kámen patří znamení Panny, které chrání před negativními situacemi a emocemi. Je vhodný pro všechny, kteří se momentálně nacházejí v jakémsi bludném kruhu. Safír totiž napomáhá lepšímu rozhodování a koncentraci.

Černý onyx

Posiluje znamení Kozoroha uklidňujícími účinky. Obecně je považován za magický kámen. Říká se o něm, že jeho nositelé se stávají intuitivnějšími, což jim umožňuje se vyhýbat problematickým situacím. Jeho nositelé bývají sebevědomější a jejich charakteristickým rysem je cílevědomost.

Smaragd

Jako kámen moudrosti a prosperity přináleží znamení Býka. Podněcuje zdravý a vyvážený úsudek a zklidňuje rozjitřené emoce. Kromě toho, že posiluje paměť, zvyšuje vnímavost vůči různým aspektům Bývá rovněž označován jako kámen lásky.

Léčivé kameny skrývají krásu tyrkysu

Ideální pro lehce melancholické Ryby, protože působí proti depresi a podporuje dobrou náladu. Harmonizuje vnitřní pocity, působí proti negativním vlivům a podporuje komunikativnost, což je pro tiché Ryby ohromný přínos.