Chcete zhubnout a nedaří se? Zkuste to podle horoskopu

Foto: Wirestock, Freepik.com

Měsíční znamení znamení naznačují nejenom naši povahu, ale současně vypovídají i o dalších aspektech našeho bytí. Tak například říkají, v jaké profesi bychom mohli uspět, jaký sport provozovat a také, jak nejlépe zhubnout. Tak to pojďme vyzkoušet.

Chci zhubnout. Tuhle větu si na jaře říká mnohý z nás. Ne každému se daří. A protože tonoucí se i stébla chytá, třeba najdete odpovědi v našem hubnoucím horoskopu.

Co pomůže zhubnout zemským znamením

Patří sem Býk, Kozoroh a Panna. Tato znamení by si měla hlídat acidobazickou rovnováhu v organismu. Rovněž je pro ně důležitý vápník a bílkoviny pro stavbu kostí.

Býkovi (21. 4. – 21. 5.) pomůže zhubnout sebezapření

Pro Býka je jídlo jedním z hlavních životních potěšení. Pokud chce zhubnout, poslední velkou porci by si měl dopřát k obědu a ve druhé půlce dne se zaměřit výhradně na lehká jídla. Do jídelníčku je vhodné zařadit celozrnné pečivo, nízkotučné sýry, luštěniny, šunku a libové maso. Jelikož k hubnutí patří i pohyb, měl by se vrhnout na jógu nebo plavání.

Gurmán Kozoroh (22. 12 – 20. 1.)

Kozoroh si rád dopřává samé dobré věci. Nemá vyhraněné chutě, takže si dokonale vychutná poctivou jitrnici stejně jako pořádný máslový dort nebo tradiční svíčkovou. Zhubnout dokáže, když odlehčí a bude jíst pestře. Do jídelníčku by měl proto zařadit vločky, mléčné výrobky, ovoce, celozrnné pečivo, libová masa. Zrozenci v tomto znamení mívají potíže s pohybovým aparátem. Proto by si měl Kozoroh vybrat k pohybu méně akční sport, třeba turistiku nebo golf.

Jak zhubne šetrná Panna (23. 8. – 23. 9.)

Panny mají nepříjemný zlozvyk, a tím je dojídání. Nejenom po dětech, ale i obecně z hrnců, protože je jí proti mysli plýtvání. I když Panna nemívá problém s váhou, způsob jejího stravování by ji po čase mohl přinutit zhubnout. Základem je tedy pořádná snídaně, která ji zasytí a dodá energii. Tak zamezí zbytečnému dojídání. Z konkrétních potravin se nabízejí vločky, mléčné výrobky, celozrnné pečivo, zelenina čerstvá i pečená, ovoce a maso s nízkým obsahem tuku. Z pohybových aktivit je vhodný strečink nebo pilates.

Co radí hvězdy vzdušným znamením

Vodnář, Váhy, Blíženci. Obvykle potřebují při práci hodně myslet a soustředit se na danou činnost. Proto by měli konzumovat potraviny, které stimulují aktivitu mozku a nervového systému. To znamená vše, co obsahuje vitaminy skupiny B.

Pro Vodnáře (21. 1. – 18. 2.) je důležitý pitný režim

Vodnář je přítelem fastfoodového stravování. Navíc si v sendvičích či hamburgerech dopřává pořádnou dávku majonézy nebo jiného kalorického dresingu. Pokud se bez nich neobejde, je lepší sáhnout po odlehčené verzi. Ta se obvykle skládá z celozrnného pečiva, kvalitní šunky s vysokým obsahem masa, kvalitních sýrů, vejce, zeleniny. Občas se v takových sendvičích objevují i plátky kuřecího nebo rybího masa. Vodnáři by si měli také dávat pozor na pitný režim. Z pohybových aktivit jsou vhodné svižnější procházky nebo jízda na kole.

Váhy (23. 9. – 23. 10.) mohou zhubnout pohybem

Zrozenci v tomto znamení vyzkouší vše, co jim život přináší. Tedy i jídlo, u kterého neumí říct dost. Dalším problémem je, že se neradi hýbou. V tomto případě se počítá jakýkoli pohyb. Zhubnout se dá totiž i při hodinovém úklidu nebo pobíhání po nákupech. Pokud jde o jídelníček, Váhy by si měly hlídat příjem a výdej kalorií. Vhodné je celozrnné pečivo, ryby, drůbež, libové maso, ovoce, zelenina, těstoviny pouze s nízkým glykemickým indexem.

Blíženci (21. 5. – 21. 6.) by měli odvyknout mlsání

Blížence velmi často potkáte s bonbonem, sušenkou, zmrzlinou a podobnými pamlsky. I když jejich váha nemusí být kritická, je lepší se krotit, aby se za nějaký čas nemuseli snažit složitě zhubnout. Pravidelné stravování v pěti menších porcích denně by mělo zamezit chuti na sladké. Do jídelníčku je vhodné zařadit ryby, libové maso, mléčné výrobky a přidat zeleninu.

Co potřebují ohnivá znamení

Sem patří Beran, Lev a Střelec, pro které je zásadní oběhový systém. Zaměřit by se proto měli na potraviny, jež čistí cévy, krev a ovlivňují fyzickou kondici. Úprava a především hlídání váhy jsou pro tato znamení z hlediska zdraví velmi důležitá.

Beran (21. 3. – 19. 4.) by měl trénovat vůli

S Beranem to je trochu na levačku. Hubnout sice potřebuje, protože rád mlsá, ale dlouho u toho nevydrží, zejména když nevidí hned výsledky. Zásadní je pro něj dostatek vlákniny, ideálně ve formě zeleniny, a to jak čerstvé, tak tepelně upravené. Ani s pohybem to nebývá příliš valné. U čeho vydrží, je maximálně chůze.

Prokletím Lva (23. 7. – 22. 8.) jsou kalorické bomby

Lev je nejenom král zvířat, ale i král gurmánů. V jídle se totiž rozhodně neodbývá. Vysoce kalorické pokrmy navíc rád zapíjí pivem nebo vínem. Jelikož má sklony k onemocnění srdce a kloubů, je nezbytné, aby si hlídal váhu. Do jídelníčku by měl proto přidat hovězí, rybí nebo drůbeží maso, zeleninu, luštěniny, celozrnné výrobky a kvalitní bílkoviny. Zrozenci tohoto znamení se rádi předvádějí a tomu odpovídá i pohyb. Lvovi bude vyhovovat tenis, golf nebo aerobic.

Střelec (23. 11. – 21. 12.) potřebuje čistit, aby mohl zhubnout

Střelci rádi používají koření všeho druhu, a to ve velkém. Tenhle nešvar se pak odráží na jejich trávicích orgánech. Z toho důvodu jsou pro ně vhodné čistící potraviny jako je listová zelenina, červená řepa nebo zázvor. Prospěšné pro ně budou i ryby, rýže nebo semínka. Zhubnout dokážou i pohybem, ideálně během, jízdou na kole, ale i svižnějšími procházkami v přírodě.

Vodním znamením udělá dobře odvodnění

Zástupci těchto znamení, Raci, Škorpioni a Ryby, potřebují věnovat pozornost správnému trávení. Dobře jim bude dělat odlehčená strava a diuretika, ideálně přírodní, která jejich organismus zbaví nepříjemného zavodnění.

Raci (22. 6. – 22. 7.) potřebují lásku a často k ní jdou přes jídlo

Račí zrozenci ctí přísloví, že láska prochází žaludkem. Takže krmí nejenom protějšek, ale i sebe. Jenže pokud nechtějí přibrat, protože pak by museli zhubnout, což už není tak snadné, měli by se vyhýbat těžkým pokrmům, vynechat knedlíky, alkohol a sladkostmi si neléčit trable s láskou. Místo neustálého vyvařování je tak lepší vyrazit na dlouhou procházku nebo si zacvičit jógu, která je srovná i psychicky.

Zhubnout se Štírům (24. 10. – 22. 11.) podaří umírněností

Přes den k jídlu sotva přivoní, večer přijde domů a sní, na co přijde. A jak všichni víme, tohle nekontrolovatelné přejídání ve večerních hodinách vede k nárůstu hmotnosti v poměrně krátké době. Proto by se měl Štír velmi hlídat a nastavit si stravování na pět menších porcí během celého dne. Z pohybu je pro něj vhodný běh.

Rybám (19. 2. – 20. 3.) nesvědčí přejídání

Ryby jsou citlivky, které své niterné pocity řeší přejídáním a alkoholem. V první řadě by tedy bylo dobré zrevidovat psychiku, vyřešit ji s odborníkem a pak se vrhnout na zeleninové saláty, libová masa, luštěniny a kvalitní bílkoviny. Když k tomu přidá plavání, procházky nebo strečink, váha poletí dolů sama.

Text: Julie Čermáková
Foto: Wirestock, Freepik.com