Módní tipy, které nezruinují konto a zanechají punc trendy

Foto: Kroshka Nastya_Freepik licence

Držet krok s nejnovějšími módními trendy je obvykle finančně, ale i časově náročné. Přitom leckdy stačí k vylepšení šatníku docela málo. Módní tipy cílí na chytré kombinace, hru s barvami, doplňky a recyklaci.

Každý styl oblékání potřebuje čas od času oživit a k tomu obvykle stačí jen pár drobných změn. Pokud je chytře promyslíte, pustí do vašeho šatníku pořádně svěží vítr. Nemusíte mít proto obavy, že se vám vaše outfity definitivně omrzí. Jak dokazují naše módní tipy, i s malým rozpočtem se dá hrát velké divadlo.

Staré dobré doplňky

S pomocí odpovídajících doplňků proměníte jakýkoli outfit z ležérního na elegantní a naopak. Kromě toho s nimi můžete dál vytvářet řadu dalších kombinací. Pokud je váš základní styl jednoduchý, řekněme třeba džíny a bílá košile, přidáním barvy v doplňcích celý look jednoznačně povýšíte. Bonusové body získáte za doplňky v jedné barvě nebo alespoň stylu. Módní tipy na jaro a léto se nesou v duchu různobarevných šátků, hezkých opasků a kabelek.

Nezbytné boty

Pár klasických bot s podpatky má potenciál pozvednout jakýkoli outfit doslova z minuty na minutu. Nezbytné pohodlí pak zajistí boty na klínku. K nim si pořiďte bílé tenisky, které nazujete k džínám i šatům a pořád budete vypadat skvěle. Navíc v těchto botách vás nohy opravdu bolet nebudou. Kromě toho, klínky i tenisky budou módní tipy zařazovat do svých doporučení zcela určitě ještě pár dalších sezón.

Online výprodeje

Zejména u zahraničních internetových obchodů můžete ve výprodejích občas narazit na skutečnou pecku, která obohatí váš šatník. Jejich módní tipy nabízejí ve slevách kdeco, pokud se ale budete držet osvědčené značky. Můžete si být jisti, že vám sedne a nebudete se pak muset trápit se zdlouhavým vracením nebo výměnou.

Módní tipy mohou být i směny

Tohle udělá většina z nás, takže proč bychom si otevřeně nepřiznali, že občas podlehneme impulzivnímu nákupu, abychom oblečení vzali na sebe jednou dvakrát a pak je odložili do útrob skříně, kde třeba i rok odpočívá v pokoji. Pokud máte takových kousků víc, pusťte je do oběhu. Třeba je některá kamarádka využije lépe a vy zas pro změnu něco z její skříně.

Šperky jsou věčné

A nemusí to být hned diamanty, aby zapůsobily. Perlové náušnice, řetízky nebo náramky z drahých kovů, stejně jako kvalitní hodinky jsou šperky, které v nadčasovém minimalistickém designu nestárnou. Pokud si je obléknete k jednoduchému outfitu za pár korun, uvidíte, jak ho parádně pozvednou. Aby byl takový vzhled sofistikovaný a elegantní, je vhodné se držet jednotného tónu i druhu kovu, ať už stříbra nebo zlata.

Text: Martina Hálková
Foto: Kroshka Nastya_Freepik licence