Sluch, čich, chuť, hmat a zrak. To je klasických pět smyslů. O některých lidech se ale dá říci, že mají šestý smysl, protože dokážou vnímat věci, které ostatní nemohou. Mezi ně patří i tato znamení zvěrokruhu, která se spoléhají výhradně na svou intuici.

V první řadě je třeba říci, co to vlastně intuice je. Zjednodušeně řečeno, jde o schopnost porozumět něčemu instinktivně, aniž bychom nad tím museli instinktivně uvažovat. A to umí tato znamení zvěrokruhu:

Citlivé Ryby

Znamení Ryb patří v horoskopu k těm nejvnímavějším a nejcitlivějším. Budiž Rybám ke cti, že zůstávají klidné i v těch nejstresovějších situacích. A důvod? Zcela se spoléhají na svou intuici. Ryby zkrátka mají šestý smysl. Nejenom že vidí lidově řečeno za roh, ale ještě se umí vcítit do ostatních.

Oduševnělí Raci

Lidé narození ve znamení Raka jsou velmi oduševnělí lidé, pro něž je cit velmi důležitou součástí jejich bytí. I díky tomu jsou vnímaví vůči svým instinktům a není tedy divu, že si okamžitě všimnou, když něco není v pořádku. Šestý smysl je pro ně důležitým životním souputníkem.

Šestý smysl znamení Štíra

Štír je svou povahou dobrodruh, což jde ruku v ruce s dobrou intuicí. I pro něj je příznačná velká míra citlivosti. Negativní náladu pozná, i kdybyste se ji snažili jakkoli zakrývat. A tenhle instinkt chrání Štíra před spoustou chyb.

Jak si „představit“ šestý smysl

Tak třeba přijdete do místnosti a okamžitě poznáte, jaká je uvnitř nálada, zda přátelská či naopak, nebo jestli tam sedí rozhádaní jedinci a kdo by tam nejraději nebyl. Šestý smysl je součástí našeho „já“, a pokud mu to dovolíme, může za nás činit instinktivní rozhodnutí.

Instinktivní pocit často přichází s dalšími vjemy. Může to být nepříjemný, až bolestivý pocit, zejména v případě, kdy se chystáme něco udělat a šestý smysl nám napovídá, abychom to nedělali. A když naše vnitřní já říká, že děláme dobře, můžeme pociťovat příjemné vzrušení. Když se naučíme této intuici důvěřovat a následovat ji, řada věcí se vyjasní a zjednoduší.

Když neposloucháme…

Někdy se pro něco rozhodneme, i když vnitřně cítíme, že to nebude ono. Uděláme krok, o kterém vlastně už předem víme, že je špatně. Pak následují věty typu, neměl jsem tam chodit, neměl sem brát tuhle práci, neměl jsem to dělat apod. Racionální úvahy nás k takovému kroku nutí, podprahové vnímání varuje, abychom to nedělali. Jenže my zkrátka neposloucháme…

Ženy i muži

Většina lidí si myslí, že ženy jsou citlivější, proto „slyší i trávu růst“. Jenže i někteří muži mohou mít šestý smysl. Pravdou je, že ženy jsou obvykle více sladěny se svými emocemi a ženskou energií, což je v podstatě jiný název pro intuici. Muži jsou naopak více analytičtí a racionálně zaměření.