Šperky z různobarevných kovů by se neměly nosit společně. Tohle pravidlo nejspíš slýcháte často, ale rozhodně se ho nebojte porušovat. Vrstvení šperků je totiž v módě a při správném mixování budete vypadat skvěle.

Doplňky, a zejména šperky, fungují dokonale jako solitéry. Ale nebojte se jim vtisknout nový výraz. K němu vám dopomůže správné vrstvení, které rozhodně není složitě.

Šperky na krk

Náhrdelníky, řetízky, šňůrky, to všechno jde dohromady. Tedy v případě, že zvolíte různé délky. Nejenom proto, že se vám nezamotají, ale také proto, že působí přehlednějším dojmem. Každý šperk tak vlastně bude vypadat jako solitér ve společnosti druhých. Pozor ale, ať to s jejich počtem nepřeženete. Ideální jsou dva až tři řetízky.

Jeden z nich by měl být výrazný model, který poslouží jako základ. K němu si vyberete kratší a delší náhrdelník. Ty poslouží jako doplňky. Ideální volbou budou filigránové šperky.

Kombinace šperků také velmi dobře funguje s různými styly a barevnými provedeními. Například krátký choker se skvěle hodí k dlouhému a filigránskému řetízku.

Jak na prstýnky na rukou

Nejčastěji se šperky nosí na prsteníčku, prostředníčku a ukazováčku. Prstýnky ale můžete samozřejmě nosit i na jakémkoli jiném prstu. Neexistuje ani žádné pravidlo pro počet prstenů na jednom prstu. Někdy jsou dva tak akorát, pokud zvolíte filigránské modely, klidně si můžete navléknout až čtyři.

I v tomhle případě platí, míchání povoleno. Pokud vlastníte výrazné prsteny, pečetní nebo památeční, které zcela upoutají pozornost, nebojte se je kombinovat s jednoduchými a jednobarevnými modely.

Šperky na zápěstí

Ano, řeč je o náramcích. Nejsnadnějšího vrstvení v tomto případě dosáhnete prostřednictvím jednoduchých zlatých náramků, které se hodí naprosto ke všemu. Navíc se dají kombinovat s náramky z drahých kamenů nebo perlovými.

Letní „must have“ jsou náramky z perel či pletené boho náramky. Pokud chcete kombinovat filigránské náramky, rozhodně se nemusíte omezovat jejich počtem. Myslete ale na to, že i tyto šperky by měly odrážet podobné zabarvení a styl. Taková kombinace patří k nadčasovým variantám a o to jde.

Nezapomínejte na hodinky

Jestli se o nějakém doplňku dá říct, že je nadčasový, pak to jsou rozhodně hodinky, které se hodí k jakémukoli outfitu. Jestli nosíte hodinky každý den, nechte šperky, aby oživily jejich vzhled. Náramky vybírejte podle stylu hodinek. Platí, že v jednoduchosti je krása, takže vsaďte třeba na barevné boho náramky nebo filigránské náramky. Vše by mělo být pochopitelně ideálně sladěné s barvou řemínku.

Tip: Nezapomeňte na symetrii. Pokud například nosíte náramky na levé ruce, prsteny si navlékněte na pravou. Šperky budou takto působit příjemným symetrickým dojmem.