Vyrazit do deště stylově není zas takový problém, jak by se na první pohled mohlo zdát. Stačí doplnit šatník několika praktickými kousky, které ovšem mají styl. S následujícími módními triky vás tak nedostane ani chůze mezi kapkami deště.

Zatímco v červnu a v téměř celém červenci slunce hřálo o sto šest, takže jsme z šatníků vytahovali tílka, krátké kalhoty a sukně, začátek srpna je pořádně uplakaný. A to už chce trochu jiné outfity. Jak se tedy vypořádat s tím, když musíme vyrazit do deště?

Stylový letní šatník do deště

Co si obléknete do deště ve volných chvílích? Nejspíš vás teď napadly gumáky, bunda do deště, případně deštník nebo pláštěnka. Proč ne. Jsou to vysoce praktické doplňky, o nichž ale bude řeč později. Pohodu i v takovém počasí lze totiž navodit i výběrem vhodného oblečení. Základní kousky, i přes určitou ochranu, ale mají tendenci v dlouhotrvajícím deště neustále vlhnout. Proto rozhodně volte materiály, které nenasáknou vodu a jsou také rychleschnoucí. Takové požadavky nejlépe splňuje sportovní oblečení. Díky své dvojí funkci jako sportovní a volnočasové, je samozřejmě prodyšné, rychleschnoucí a navíc super stylové. Tak například upnuté legíny mají navíc tu výhodu, že je netaháte po podlaze, takže se nezašpiní. Z toho vyplývá, že při špatném počasí byste měli široké zvonové kalhoty, módní trend tohoto léta, na chvíli odložit do šatníku.

Nejsou gumáky jako gumáky

Jak nejspíš víte, i gumáky mohou být módním doplňkem. A to přinejmenším od doby, kdy v nich světoznámá modelka Kate Moss vyrazila na proslulý hudební festival v Glastonbury a povýšila je tak na nezbytný kousek šatníku. Dají se nosit ve vysokém provedení jako holínky, nejlépe ke krátkým sukním nebo úzkým kalhotám. V nabídkách obchodů s obuví ale můžete objevit i modely lehce nad kotníky. Kdo rád vyčnívá v módě z davu, vezme si do nich podkolenky, které budou přes gumáky lehce vykukovat. Vaše nohy tak zůstanou nejenom v suchu, ale i v teple, takže si z deště nemusíte nic dělat.

Do deště v trenčkotu

Léto a trenčkot? Proč ne. Tenhle outfit, který na první pohled odkazuje na blížící se podzim, se správným materiálem proměníte v letní pohodu do deště. Klasické střihy kabátů se totiž šijí i z tenkých látek. Vlastně je to stejné jako v případě sportovních bund nebo větrovek. A když si ještě navíc vyberete oversized model, budete vypadat šmrncovně. Nepodceňujte ani barevné provedení. I přesto, že prší, nezapomínejte, že léto přeje barvám.

Deštník je letní nezbytnost

Napadlo by vás na začátku léta, že deštník bude letos jeho nezbytným doplňkem? Asi sotva. A pokud vám tenhle kousek v šatníku chybí, odložte prozatím nákup jiného módního kousku a investujte do této praktické výbavy. Co od něj chtít? Především by měl být velký, aby vás v dešti dobře chránil. Dalším faktorem je pevnost, protože by měl odolat i poryvům větru. Pokud si vyberete průhledný model, budete mít za každé situace dobrý výhled kolem sebe. S ohledem na vaše obvyklé outfity může dobře vypadat i retro model nebo deštník s dřevěným držadlem.